Objavljeno: 23. 6. 2026 u 10:43h
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić sastao se u Banjaluci sa premijerom Srbije Đurom Macutom.
Sastanku premijera u sjedištu Vlade Republike Srpske prisustvuju ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Srpske Draga Mastilović i ministar saobraćaja i veza Zoran Stevanović.
Prisutni su i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Aleksandra Sofronijević, ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Bela Balint i ministar bez portfelja zadužen za dijasporu Đorđe Milićević.
Nakon sastanka planirane su izjave za medije.
Macut će danas posjetiti i Univerzitetski klinički centar Republike Srpske, gdje će razgovarati sa rukovodstvom ove zdravstvene ustanove.
Tokom posjete Banjaluci, Macut bi trebalo da bude inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske.
Prethodni susret Minića i Macuta bio je 23. maja u Trebinju.
Izvor: ATV / Foto: ATV/Branko Jović
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.