Objavljeno: 27. 3. 2013 u 10:23h
Papa Franjo odbio je da se preseli u raskošni apartman na posljednjem spratu vatikanske apostolske palate i odlučio da koristi skromniju dvosobnu rezidenciju, prenose agencije.

Njegov portparol rekao je da će papa živjeti jednostavnije, u zajedničkoj zgradi sa ostalim sveštenicima.
Ovim je poglavar Katoličke crkve prekinuo tradiciju dugu više od 100 godina.
Novi papa ovakvim potezima dodatno pojačava svoju reputaciju skromne osobe.
On je kao nadbiskup Buenos Ajresa odbio da se preseli u biskupsku palatu.
Osim toga što je živio u skromnijem smještaju, on je često sam spravljao svoje obroke.
Od vladavine pape Pija Desetog početkom 20. vijeka, svaki papa živio je u apartmanu sa više od 12 soba, prostorijama za osoblje i terasom sa panoramom Rima.
Papa Franjo od izbora na čelo Katoličke crkve koristi dvosobni stan u rezidenciji Domus Santa Marta, koju je papa Jovan Pavle Drugi izgradio pored bazilike Svetog Petra.
Izvor: Glas
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.