Objavljeno: 26. 3. 2013 u 18:27h
Siniša Maksimović iz Banjaluke, koji je gotovo 18 godina bolovao od dijabetesa i kome je za potpuno izlječenje bila potrebna transplantacija bubrega i pankreasa, uspješno je operisan u Padovi u Italiji i njegov oporavak teče bez problema.

Operacija je izvršena u novembru prošle godine i on je prije nekoliko dana, nakon rehabilitacije i kontrola došao u Banjaluku zdrav. Ono što je najbitnije, više nema dijabetes, ne mora ići na dijalizu, primati inzulin, a takođe može sve jesti i piti, dakle vraćen je u normalan život. Maksimović nam je kazao da se odlično osjeća, da su operacija i postoperativni tok protekli dobro, te da je riješio životni problem.
“Ljekari kažu da je sve dobro, urađena je transplantacija bubrega i pankreasa i sada više nemam dijabetes. Sve sada normalno jedem i pijem, nema više inzulina, ne idem više na dijalizu i faktički sada sam zdrav”, kazao je vidno zadovoljni Maksimović.
Dodaje da je sada sve drugačije i još ne može vjerovati da je to tako, poslije godina problema sa bolešću.
“Prezadovoljan sam i želim da zahvalim svim ljudima koji su mi pomogli u brojnim akcijama prikupljanja pomoći, ali i Fondu zdravstvenog osiguranja RS koji mi je pomogao”, rekao je on.
Naime, prethodnih godina su sprovedene brojne akcije pomoći u prikupljanju sredstava za njegovu operaciju, za koju je bilo potrebno prikupiti oko 100.000 evra. Pomogli su svi, od građana, udruženja, preduzeća, do ugostitelja, banaka i institucija. Inače, Maksimović je dijete poginulog borca, sa majkom koja je penzioner živi u banjalučkom naselju Rosulje, sa skromnim mjesečnim prihodima. Njegovi zdravstveni problemi traju od 1995. godine, od kada boluje od dijabetesa i prima inzulin, a kasnije je teško ranjen, pri čemu mu je oštećen desni bubreg, koji je i odstranjen.
Izvor: Nezavisne/Nikola Salapura
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.