Objavljeno: 21. 3. 2013 u 09:55h
Maloljetni P.P. (14) iz Bečeja saslušan je sinoć kod istražnog sudije u Višem sudu u Novom Sadu i nije mu određen pritvor, već je upućen u prihvatilište u novosadskom Centru za socijalni rad, rekao je istražni sudija Miroslav Alimpić.

On je naveo da je P.P. osumnjičen da je nanio teške tjelesne povrede pokojnom Ervinu Bilickom (17, na fotografiji) iz Bečeja i dodao da je obdukcijom utvrđeno da Bilicki nije umro od tih povreda, već da se udavio u bari vode u koju je pao nakon tuče sa P.P.
“Maloletni P.P. saslušan je u prisustvu oca i branioca, kao i u prisustvu tumača za mađarski jezik, jer ne razume dobro srpski. Upućen je u prihvatilište Centra za socijalni rad, do dalje odluke suda”, naveo je Alimpić.
On je rekao da Novi Sad zapravo praktično i nema prihvatilište za ovakve slučajeve i apelovao da se taj problem što prije riješi i da grad dobije prihvatilište, kako maloljetnici ne bi morali da budu upućivani u pritvor, zajedno sa raznim osuđenicima, gdje im je bezbjednost ugrožena.
Objasnio je da je Centar za socijalni rad izašao u susret sudu i prilagodio jednu prostoriju, kako bi u nju sinoć mogao da bude smješten P.P.
Alimpić je rekao da će u narednom periodu biti saslušani svjedoci i urađena potrebna vještačenja.
Ervin Bilicki je pronađen mrtav u nedjelju ujutro na izlazu iz Bečeja, prema Bačkom Petrovom Selu.
Izvor: Beta
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.