Objavljeno: 24. 6. 2021 u 11:32h
Vlada Republike Srpske usvojila je danas informaciju o potrebi osnivanja srednjoškolskog centra u Laktašima.
Osnivanje ove školske ustanove prihvatljivo je sa aspekta razvoja opštine radi osiguranja kadrova za nove privredne djelatnosti kroz podršku malim i srednjim preduzećima, kao i sa socijalnog aspekta u pogledu doprinosa politici zapošljavanja stanovništva, saopšteno je iz Biroa Vlade Republike Srpske za odnose sa javnošću.
Najveća prednost osnivanja srednje škole u Laktašima jeste to što bi učenici imali veću mogućnost izbora zanimanja, a pogodnost se odnosi i na blizinu u odnosu na Banjaluku ili Gradišku gdje djeca moraju putovati ili privatno stanovati, što iziskuje i veće troškove za roditelje, razdvojenost ili vrijeme provedeno u putu.
Osnivanjem srednjoškolskog centra u Laktašima školovali bi se kadrovi potrebni privrednim subjektima na području te opštine, što bi direktno uticalo na povezivanje obrazovanja i tržišta rada kao i na školovanje za zanimanja potrebna privredi, te uticalo na smanjenje stope nezaposlenosti na području ove lokalne zajednice.
Opština Laktaši i Ministarstvo prosvjete i kulture zaduženi su da u skladu sa Zakonom o srednjem obrazovanju i vaspitanju preduzmu aktivnosti u cilju stvaranja pretpostavki za osnivanje navedenog centra.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.