Objavljeno: 16. 6. 2021 u 10:37h
Policajci iz Prijedora juče su Okružnom javnom tužilaštvu Prijedor podnijeli izvještaj o počinjenom krivičnom djelu protiv A.M. iz Prijedora zbog sumnje da je oštetio udruženje građana za 408.250 KM, saopšteno je iz PU Prijedor.
“Osumnjičeni A.M. se tereti da je kao odgovorno lice jednog udruženja građana u Prijedora, u toku 2016., 2017., 2018. i 2019. godine isplaćivao novac sa žiro računa udruženja, te ga protivpravno prisvojio i potrošio bez pravdanja gdje su novčana sredstva utrošena”, navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, osumnjičeni je nakon toga ovjeravao finansijske izvještaje udruženja za 2016., 2017., 2018. i 2019. godinu iako je znao da su u iste uneseni neistiniti podaci, te je na taj način ostvario protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 408.250,00 KM, oštetivši udruženje za isti iznos.
“A.M se tereti da je počinio krivična djela pronevjera i povreda obaveza vođenja trgovačkih i poslovnih knjiga i sastavljanja finansijskih izvještaja i njihovo falsifikovanje ili uništavanje”, zaključuje se u saopštenju.
Izvor: Nezavisne / Marko Mišić
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.