Objavljeno: 28. 10. 2018 u 12:28h
Vlada Republike Srpske danas je na telefonskoj sjednici donijela odluku da ponedjeljak, 29. oktobar, proglasi Danom žalosti u Republici Srpskoj, zbog ubistva dvojice policajaca, pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.
“Vlada Republike Srpske i građani Republike Srpske izražavaju saučešće i saosjećaju sa porodicama stradalih zbog njihovog teškog gubitka”, saopšteno je iz Biroa Vlade Srpske za odnose sa javnošću.
Na svim zgradama javnih institucija u Republici Srpskoj zastave će biti spuštene na pola koplja, kulturne i sportske manifestacije biće prilagođene datim okolnostima, a javni emiteri su dužni programsku šemu prilagoditi Danu žalosti.
Policajci Adis Šehović (46) i Davor Vujinović /43/ stradali su prije dva u sarajevskom naselju Alipašino Polje kada su na njih pucali osumnjičeni kradljivci automobila.
Šehović je ubijen na licu mjesta, a Vujinović je podlegao teškim povredama glave u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu.
U toku je velika policijska potraga za počiniocima u koju su uključene sve policijske agencije u BiH.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.