Objavljeno: 24. 9. 2015 u 14:48h
Predlagač je povukao prijedlog odluke o izmjeni Odluke o komunalnom redu, koja je podrazumijevala da stanari trebaju dobiti saglasnost svih etažnih vlasnika za držanje kućnih ljubimaca u stanu, saopšteno je iz Skupštine grada Banjaluka.
Ovaj prijedlog izmjene Odluke, stoga, neće biti razmatran na današnjoj sjednici Skupštine grada.
Inače, ova izmjena Odluke nije dobila podršku Komisije za pravna pitanja. Uz to, građani su odlučnije nego ikada rekli ne. Na sajtu Skupštine grada ostavili su nebrojeno mnogo komentara protiv izmjene Odluke, a od njih 1673, koliko ih je glasalo, 70-80 odsto je bilo protiv ove izmjene.
Na glasanju Komisije tri člana su bila protiv, dva uzdržana, a jedan za.
Prema saznanjima Pressa, ova izmjena Odluke je, iako nije bila usvojena, već primjenjivana, pa su nam mnogi vlasnici kućnih ljubimaca prijavili da su morali prikupljati potpise i nositi ih u Komunalnu policiju da bi izbjegli eventualne kazne.
Vlasnici ljubimaca tako, bar za sada, mogu da odahnu, jer im po važećoj odluci za držanje kućnog ljubimca treba saglasnost samo predstavnika ZEV-a u kojoj žive.
Udruženja za zaštitu životinja “Šapa u srcu” i “Kerber” uputili su zajednički komentar Skupštini u kojem traže da se ova izmjena ne usvoji, već i da se pojedine tačke Odluke izmjene.
Izvor: Pressrs.ba
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.