Gradska uprava Banjaluka: Sindikalci traže izvinjenje od Balabana

Objavljeno: 16. 9. 2015 u 08:28h

Sindikalni odbor Gradske uprave Banjaluka na sjednici  jednoglasno je na sjednici osudio istupanje predsjednika Skupštine grada Banjaluka Budimira Balabana u dnevnim novinama Press RS, dana a koje se odnosi na višak zaposlenih radnika u Gradskoj upravi.

Navedena izjava izazvala je uznemirenje među zaposlenima u Gradskoj upravi, pogotovo među radnicima koji su direktno prozvani, a kojima je posao neposredna komunikacija sa građanima, te pomoć građanima u ostvarivanju njihovih prava kod gradskih i državnih organa, navodi se u saopštenju.

Radnici su ogorčeni na samu činjenicu da je predsjednik Skupštine bio u tri mandata načelnik Odjeljenja za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja, te da je i sam izvršio zapošljavanje više od osamdeset radnika u odjeljenje kojim je rukovodio. Takođe, Odjeljenje za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja u vrijeme imenovanog potrošilo je stotine miliona konvertibilnih maraka, od čega je veliki dio iz kreditnih sredstava, iz kojih su se mogli izgraditi brojni infrastrukturni objekti i bar jedan most, a ne predlagati da se mostovi grade na teret radničkih prava.

Zaposleni u Gradskoj upravi u najmanju ruku očekuju od predsjednika Skupštine javno izvinjenje za iznesene stavove, kaže se u saopštenju Sindikalnog odbora.

Sindikalni odbor Gradske uprave je potpisao Pojedinačni kolektivni ugovor za zaposlene u Gradskoj upravi Grada Banjauka, koji se i pored svih poteškoća vezanih za nastalu krizu i otežano punjenje budžeta u potpunosti poštuje.

Radnici su ubjeđenja da će oni koji su ovlašteni i odgovorni za funkcionisanje Gradske uprave nezavisno i objektivno procijeniti potreban broj radnika u Gradskoj upravi za kvalitetno i efikasno pružanje usluga građanima Banjaluke”, objasnili su u saopštenju.

Izvor: ATV

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/gradska-uprava-banjaluka-sindikalci-traze-izvinjenje-od-balabana/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)