Mještani banjalučkog naselja strahuju od pasa lutalica (Video)

Objavljeno: 10. 9. 2015 u 09:01h

Psi lutalice mještanima banjalučkog naselja Ada zadaju veliku glavobolju. Zbog njih ne može ni do prodavnice da se ode, priča Tomislav Granulić.

Ulaze u dvorišta, trče za automobilima i napadaju prolaznike. Mještani su odavno u strahu, a prekjuče je čopor od tridesetak pasa napao i jedno dijete, koga su roditelji jedva uspjeli da odbrane. Granulić kaže da strahuje za bezbjednost svojih sinova.

”Ja svoju djecu, idu na bazen tu, nema sto metara do bazena, ne mogu da ih pustim same nikako. Momci, osmi i deveti razred, godinama ih vodim.Problem je sa ovom ulicom ovde od ovog prelaza pružnog, do bazena, nema noću uopšte rasvjete”, priča Tomislav Granulić.

U neposrednoj blizini kuća je i “Incelov” kompleks, a većina zgrada je napuštena. Tamo se, pričaju mještani, psi danju najčešće kriju, ali zato noću napadaju.

Najveći problem su, kažu, vlasnici pasa, koji svoje dojučerašnje ljubimce napuštaju. To potvrđuje i gradonačelnik Slobodan Gavranović. Tvrdi da se zakon mora mijenjati, a za neodgovorne vlasnike treba uvesti oštrije kazne.

”Naravno da se trebaju predvidjeti oštrije kazne, jer svi su oni odgovorni za takvo jedno stanje u koje društvo uđe. Jer sada za rješavanje, evo i mi za azil u gradu Banjaluci, koji moramo da započnemo treba da izdvojimo preko 2 miliona maraka”, kaže Slobodan Gavranović, gradonačelnik Banjaluke

Predsjednik savjeta MZ Ada Vito Pejaković kaže da ga mještani svakodnevno zovu zbog problema sa psima. I sam, kaže, na putu do posla sretne čopor od bar dvadeset pasa. Oko Incelovog bazena ima mnogo djece koja idu na treninge, a ona su, kaže, najugroženija.

“Ovaj kompleks cijeli, godinama mi pišemo, petnaestak godina pišemo da je to toliko izraženo da samo broj se povećava. Oni jedno vrijeme smanje. Međutim, navodno da je azil prepunjen, da ne mogu, tako nam kažu iz Gradske uprave”, rekao je Vito Pejaković, predsjednik savjeta MZ Ada.

Naselje Ada nije jedino u Banjaluci koje ima problem sa lutalicama. I kod Venecija mosta građani danima muku muče s njima. Jedan čovjek je kod tvrđave Kastel prošli mjesec slomio ruku bježeći od pasa. S obzirom na to da u azilu za njih nema mjesta, a da za novi za sada nema para, oni će i dalje ostati na banjalučkim ulicama.

Izvor: ATV

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/mjestani-banjaluckog-naselja-strahuju-od-pasa-lutalica-video/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)