Objavljeno: 24. 6. 2015 u 13:00h
Iz banjalučkog “Vodovoda” najavljeno je da će danas početi isključenja potrošača sa vodovodne mreže zbog velikih dugovanja individualnih potrošača i male privrede za utrošenu vodu.
U “Vodovodu” kažu da je dug indvidualnih potrošača juče dostigao 3,6 miliona KM, a da dug potrošača iz kategorije mala privreda iznosi oko 1,8 miliona maraka.
U decembru 2014. godine, kako navode iz “Vodovoda”, poslato je 1.712 tužbi za potrošače iz kategorije široka potrošnja na iznos od oko 1,2 miliona KM.
“Prije isključenja sa vodovodne mreže, dužnicima su upućene opomene i ponuđeno da dugove izmire putem reprograma”, saopšteno je iz “Vodovoda”.
Sve aktivnosti u vezi sa isključenjem sa mreže “Vodovod” provodi u saradnji sa Komunalnom policijom, a protiv lica koja skinu plombe biće podnesena prekršajna prijava i snosiće troškove isključenja i ponovnog priključenja na mrežu.
Iz “Vodovoda” podsjećaju da je naplata duga za vodu osnovni izvor finansiranja prerade sirove vode u vodu za piće, te održavanja vodovodne mreže.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.