Muzika i ples
Demofest dobio novu grupu finalista (Foto)
21. 07. 2018. | 14:05
Održana je i druga takmičarska noć na najvećem regionalnom festivalu demo bendova, banjalučkom Demofestu.
Opširnije
21. 07. 2018. | 14:05
Održana je i druga takmičarska noć na najvećem regionalnom festivalu demo bendova, banjalučkom Demofestu.
Opširnije
20. 07. 2018. | 15:37
Vrata banjalučke tvrđave Kastel su se po jedanaesti put otvorila da bi ugostila najveći regionalni festival demo bendova i u zvijezde muzičke scene lansirala „neke nove klince”. Ovoga četvrtka, 19. jula, za svoje mjesto među zvijezdama se borilo 12 demo
Opširnije
19. 07. 2018. | 15:13
Jedanaestu godinu zaredom, Banjaluka postaje prestonica najvećeg festivala demo bendova u jugoistočnoj Evropi. Pod pokroviteljstvom Banjalučke pivare i kompanije „Huawei“, Demofest XI je danas, 19. jula, zvanično otvoren na tvrđavi Kastel i u naredna tri dana će ugostiti 26 bendova
Opširnije
15. 07. 2018. | 10:20
Na fotografijama našeg reportera Aleksandra Golića pogledajte kakva je atmosfera sinoć bila na koncertu Lepe Brene.
Opširnije
12. 07. 2018. | 11:47
Banjalučki gudački kvartet održao je danas koncert u atrijumu Gradske uprave, u okviru projekta Grada “Kultura u prolazu”. Prisutni su mogli da uživaju kako u kompozicijama najpoznatijih kompozitora klasične muzike, tako i u modernim kompozicijama sadašnjeg vremena.
Opširnije
10. 07. 2018. | 11:49
Ženski kamerni hor “Banjalučanke” osvojio je zlatnu medalju na Svjetskoj horskoj Olimpijadi u Južnoafričkoj Republici.
Opširnije
9. 07. 2018. | 12:46
U Gradskoj upravi danas je održan prijem za delegacije Ansambla narodnih igara i pjesama „Veselin Masleša“, organizatore „Festivala srpskog folklora“ i Nacionalnog ansambla Srbije „Kolo“, jednog od učesnika ovog festivala.
Opširnije
7. 07. 2018. | 17:02
Hrvatska pjevačica raskošnog glasa Natali Dizdar u četvrtak uveče održala je solistički koncert u banjalučkom klubu “Rudi”.
Opširnije
5. 07. 2018. | 12:46
U okviru projekta “Kultura u prolazu”, danas su u atrijumu Gradske uprave zasvirali učenici Muzičke škole “Vlado Milošević”, a otvorena je i izložba fotografija Nebojše Kostreševića. U program novog projekta Gradske uprave, uključeni su brojni akteri, od javnih ustanova kulture,
Opširnije
4. 07. 2018. | 20:25
Banjalučki bend “Neki plavi mjesec” objavio je svoj drugi video-spot, ovaj put za pjesmu “Budi moj grijeh” s albuma “Nidže veze”.
Opširnije