Gradski olimpijski bazen ponovo u funkciji

Objavljeno: 10. 10. 2014 u 12:41h

U prisustvu predsjednika Narodne skupštine Republike Srpske Igora Radojičića i ministra porodice, omladine i sporta Srpske Nade Tešanović, danas je u Banjaluci ozvaničen ponovni početak rada gradskog olimpijskog bazena koji, zbog štete nastale u majskim poplavama, nije radio prethodnih mjeseci.

bazen

“Šteta na ovom bazenu sanirana je isključivo domaćim naporima i na tome treba zahvaliti upravi `Akvane`, gradskim vlastima i Vladi Republike Srpske. Nažalost, na ovom poslu nijedan fening nije dobijen od međunarodne zajednice koja je držala donatorske konferencije, objavljivala mnogobrojne projekte i slično”, rekao je Radojičić.

On je naglasio da se nakon saniranja štete mogu nastaviti ranije planirane aktivnosti na organizovanju besplatne škole plivanja i pronalasku sponzora za najbolje sportiste koji treniraju na ovom bazenu.

Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Nada Tešanović rekla je da podatak da dnevno na gradskom olimpijskom bazenu trenira oko hiljadu plivača govori o potrebi za jednim ovakvim sportskim objektom.

Prema njenim riječima, na sastanku koji je nedavno održala sa ministrom sporta Srbije dogovorena je podrška kako bi naredne godine bar jedan vaterpolo klub iz Republike Srpske zaigrao u Jadranskoj ligi.

Zamjenik gradonačelnika Banjaluke Jasna Brkić rekla je da je Banjaluka ponosna na olimpijski bazen koji je izgrađen prema najsavremenijim svjetskim standardima, a da će, zbog njegovog značaja i za sportiste i za rekreativce, grad Banjaluka iznaći način da obezbijedi dodatna sredstva za ovaj bazen.

“Na mnoge adrese otišla je molba da gradski olimpijski bazen dobije pomoć, ali se to nije desilo, što nije dobro”, rekla je Brkićeva.

Direktor gradskog preduzeća “Akvana”, u čijem je sastavu i olimpijski bazen, Vedran Mitrović rekao je da je direktna šteta nastala na bazenu procijenjena na 300.000 KM, a da indirektna šteta iznosi dodatnih 100.000 KM.

“Voda u bazenu je hemijski i bakteriološki ispravna i bezbjednost kupača je zagarantovana”, rekao je Mitrović i dodao da su do sada osposobljeni sistem grijanja vode, pumpe, elektro ormari, a da su u toku radovi na teretani koja je i pretprpjela najveću štetu.

Izvor: Agencije

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/gradski-olimpijski-bazen-ponovo-u-funkciji/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)