Objavljeno: 25. 6. 2015 u 16:40h
Preduzeće “Vodovod” počelo je juče da isključuje naplatiše sa vodovodne mreže zbog velikih dugovanja za potrošenu vodu.
U ovom preduzeću su naglasili da je dug građana na dan 23. jun dostigao 3,6 miliona KM, a dug potrošača iz kategorije mala privreda oko 1,8 miliona KM.
“Prije isključenja sa vodovodne mreže dužnicima su upućene opomene i ponuđeno da dugove izmire putem reprograma”, rekli su u “Vodovodu”.
Objasnili su da “Vodovod” sve aktivnosti u vezi sa isključenjem sa mreže sprovodi u saradnji sa Komunalnom policijom.
“Protiv onih lica koja skinu plombe biće podnesena prekršajna prijava. Oni će snositi i troškove isključenja i ponovnog priključenja na mrežu”, naveli su u toj firmi.
Podsjetili su da je naplata duga za vodu osnovni izvor za finansiranje prerade sirove vode u vodu za piće i za održavanje vodovodne mreže.
Preduzeće “Vodovod” je u prošloj godini zbog duga od oko 5,6 miliona KM podnijelo 1.967 tužbi i 64 medijacije. Od tog broja tuženo je 1.712 individualnih potrošača zbog oko 1,2 miliona potraživanja. Za prva tri mjeseca ove godine “Vodovod” je poslao 102 tužbe za iznos od 38.607 KM i četiri medijacije za iznos od 6.051 KM.
Izvor: Glas Srpske
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.