Objavljeno: 9. 7. 2015 u 08:47h
Izgradnja sekundarne vodovodne mreže u ulici Vida Simurdžića na Laušu, u dužini od 711 metara, počela je juče, potvrdili su u Odjeljenju za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja.
“Grad je za ove radove izdvojio 64.580 KM, a izvodi ih preduzeće “Esperanca kompani”. Rok za završetak radova je 50 dana”, rekli su u ovom odjeljenju.
Podsjetili su da je u ovoj godini planirano ukupno milion KM za izgradnju vodovodne mreže u više naselja.
“Predviđeno je rješavanje pitanja snabdijevanja vodom stanovnika u dijelu MZ Obilićevo dva u naselju Potok, za šta je predviđeno 220.000 KM. U 2015. godini planirana je i izgradnja sekundarne vodovodne mreže u naselju Priječani, u ogranku ulica Blagoja Parovića i Lipljanskoj, te nastavak izgradnje sekundarne vodovodne mreže u naselju Piskavica”, naveli su u ovom odjeljenju.
Dodali su da će iz budžeta u 2015. godini biti izdvojena i sredstva za izgradnju sekundarne vodovodne mreže druge zone Tunjice, koja nije obuhvaćena projektom snabdijevanja vodom iz kreditnih sredstava KfNj banke.
“U aprilu ove godine izgrađena je sekundarna vodovodna mreža u naseljima Zrnići i Ševe u MZ Piskavica, u ukupnoj dužini od 4.400 metara. Grad je za ove radove izdvojio 189.188 KM”, kazali su u ovom odjeljenju.
Izvor: Glas Srpske
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.