Objavljeno: 23. 6. 2026 u 16:47h
Banjaluka – Nastavljena je izgradnja i proširenje centralnog gradskog groblja u naselju Vrbanja.
Kako su naveli u Odjeljenju za komunalne poslove, u okviru ovih radova planirano je da se izvrši proširenje, te formiranje novih parcela sa pripadajućom pristupnom infrastrukturom.
“U skladu sa projektnom dokumentacijom trenutno se izvode radovi na krčenju i pripremanju terena nakon čega će biti formirane parcele sa pristupnim kolsko-pješačkim i pješačkim stazama, a u cilju nastavka planskog razova kapaciteta centralnog gradskog groblja u Vrbanji”, navode u Odjeljenju.
Kako je istakao direktor ovog preduzeća Aleksandar Milaković, kroz ove aktivnosti biće uređena četiri veće površine unutar kojih se dalje formiraju grobna mjesta, čime će biti nastavljen planski razvoj kapaciteta ovog groblja.
“U kontinuitetu pratimo potrebe i nastojimo da sve prostore kojima upravljamo razvijamo na odgovoran i planski način. Radovi koji su u toku predstavljaju dio širih aktivnosti usmjerenih na uređenje i unapređenje infrastrukture gradskog groblja”, poručio je Milaković.
Iz JP „Gradsko groblje“ navode da će i u narednom periodu nastaviti sa aktivnostima usmjerenim na razvoj infrastrukture i uređenje grobalja na području Banjaluke.
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.