Objavljeno: 9. 9. 2015 u 14:13h
Udruženje za pomoć licima sa autizmom „Djeca svjetlosti“ započelo je realizaciju projekta kreativno-okupacionih aktivnosti za odrasla lica sa autizmom. Cilj ovog projekta jeste poboljšanje kvaliteta života lica sa autizmom, te članova njihovih porodica.
“Na realizaciju ove inicijative nas je podstakla želja da socijalizujemo naše najugroženije korisnike, odrasle osobe i pružimo im priliku da ostvare svoje osnovne ljudske potrebe – da budu korisna društvena bića, da steknu neophodne životne vještine, te poboljšaju stepen socijalizacije i budu produktivni”, kažu u udruženju „Djeca svjetlosti“.
U prvoj fazi projekta, predviđena je nabavka neophodnih materijala za realizaciju kreativne i okupacione radionice. Sljedeći korak podrazumijeva prenošenje znanja terapeuta kako na volontere tako i na korisnike obuhvaćene projektom, a u skladu sa njihovom funkcionalnošću, i razvijanje njihove kreativnosti pri učešću u izradi različitih ukrasnih predmeta, te sveobuhvatan rad na razvijanju motorike i kulinarskih sposobnosti.
Projekat će biti realizovan do kraja novembra ove godine i podržao ga je Grad Banjaluka.
Izvor: ATV
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.