Objavljeno: 11. 3. 2024 u 17:22h
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske obavještava korisnike da će tokom sutrašnjeg dana biti isplaćeno 2.000.000 KM za nadoknadu štete vezane za afričku kugu svinja.
“Po osnovu nadoknade za eutanazirane svinje biće izdvojeno 1.682.920 KM, a ovom isplatom će biti obuhvaćeno 375 korisnika,od čega su 363 korisnika iz Bijeljine, a ostalih 12 korisnika je iz Sokoca, Petrovca, Bratunca, Milića i Donjeg Žabara”, navode iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
Pored ove isplate, biće isplaćeno ukupno 317.000 KM i to za sljedeće tri mjere: za sanaciju žarišta nakon neškodljivog uklanjanja eutanaziranih svinja za 31 veterinarsku organizaciju, zatim za podršku za sanaciju terena (kopanje jama i odvoz eutanaziranih svinja) – za ukupno osam komunalnih i drugih preduzeća, dok će Veterinarskom institutu Republike Srpske “Dr Vaso Butozan” biti isplaćena sredstva za podršku za obavljene laboratorijske dijagnostike.
Ministarstvo takođe navodi da će sa ovom isplatom, koja iznosi 22.666.507 KM, odnosno 91 odsto ukupnog iznosa, biti pokrivena šteta od afričke kuge svinja. Preostalih 2.138.000,00 KM, ili 9 odsto od ukupnih potraživanja, ostaje za isplatu.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.