Objavljeno: 31. 10. 2018 u 16:44h
Advokat i radnici “Farmlanda” u pratnji sudske policije ušli su danas u krug preduzeća kako bi stekli uvid u imovinu od koje bi se mogli naplatiti na osnovu pravosnažnih presuda.
Radnicima se duguje oko 300.000 maraka bez kamata.
Međutim, pitanje je šta će radnici vrijedno pronaći u krugu ove govedarske farme s obzirom da su se banke ali i država blokirali nekretnine zbog neisplaćenih obaveza i kredita.
“Farmlandu” su još od 2016. godine blokirani računi zbog neizmirenih milionskih obaveza. Milionska dugovanja „Farmland“ ima i prema Poreskoj upravi RS i na kraju avgusta ove godine iznosila su 4,4 miliona KM.
“Farmland” je godinama bio jedan od najvećih korisnika podsticaja Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS, a pored toga imao je i ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji sa Robnim rezervama RS, koje su sada u stečaju i koje su zbog kršenja tog ugovora tužile farmu.
Izvor: Nezavisne / Autor: Dejan Tovilović / Foto: Vladimir Stojaković
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.