Objavljeno: 19. 6. 2026 u 15:50h
U Bijeljinu u Etno selo “Stanišiće” stiglo oko 750 djece i prosvjetnih radnika sa Kosova i Metohije.
Oko 750 djece i prosvjetnih radnika boraviće u 20 gradova i opština Republike Srpske.
Njihovim dolaskom krenuo je 14. po redu veliki humanitarni projekat “Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske” kojeg od 2012. godine organizuje Odbor za pomoć Kosovu i Metohiji iz Banjaluke.
Odbor za pomoć Kosovu i Metohiji, organizovao je prigodan program, centalni svečani doček.
Dobrodošlicu uz kulturno umjetnički program poželjeli su im Njegovo visoko presveštenstvo mitropolit zvorničko-tuzlanski Fotije, predsjednik Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji Milorad Arlov, direktor Uprave za saradnju sa dijasporom i Srbima u Regionu MSP Srbije Vladimir Kokanović, ministarka poljoprivrede Srpske Anđelka Kuzmić, gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović, predsjednica Skupštine grada Bijeljina Željana Arsenović, te delegacije gradova i opština domaćina.
Izvor: RTRS/ Foto: RTRS
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.