Objavljeno: 4. 2. 2018 u 17:45h
Maša Babić iz Teslića, Mirko Šajin iz Bijeljine, te Katarina Arnaut i Marko Ninković iz Banjaluke pobjednici su 25. Svetosavskog turnira mladih, odigranog 3. februara u gradu na Vrbasu.
Na jubilarnoj smotri talentovanih šahista nastupilo je 86 igrača – 21 djevojčica i 65 dječaka, tradicionalno podijeljenih u 4 grupe.
Među njima je bilo 25 polaznika Škole šaha “Skakač” iz Banjaluke i samo je njih 7 ostalo ispod granice od 50 odsto. Osvojili su 5 medalja – po dva zlata i srebra i jednu bronzu. Ukupno su skupili 100½ poena iz 173 duela, što daje 58,1 odsto uspješnosti.
Goste je u ime domaćina pozdravio Milan Milaković, pomoćnik direktora OŠ “Ivo Andrić”, takmičenje je otvorila Jelena Kvočka, predsjednik Skupštine OŠK “Mala rokada”, dok je prvi potez u partiji Marko Nikolić – Nemanja Aleksić povukao Dušan Ilić, prosvjetni savjetnik za fizičko vaspitanje u Republičkom pedagoškom zavodu RS.
U grupi djevojčica starijeg uzrasta igran je dvokružni Berger, a u ostalim grupama parovan je Švajcarac.
Igrači su na raspolaganju imali po 15 minuta za razmišljanje tokom partije.
Djevojčice (1. do 5. razred, 7 kola)
- Maša Babić (“Petar Petrović Njegoš” Teslić) 7
- Ivana Arnaut (“Vuk Stefanović Karadžić” Banjaluka) 5½
- Ivana Dragičević (“Sveti Sava” Bijeljina) 4½
- Zara Nedić (“Jovan Cvijić” Banjaluka) 4½
- Ines Popović (“Mladen Stojanović” Bronzani Majdan) 4½
- Ana Ninković (“Georgi Stojkov Rakovski” Banjaluka) 4
- Anastasija Višekruna (“Branko Radičević” Banjaluka) 4
- Ana Veselić (“Branko Ćopić” Banjaluka) 4
- Isidora Kecman (“Branko Ćopić” Banjaluka) 3½
- Mihaela Đukić (“Jovan Dučić” Kuljani) 3
- Mia Devura (“Branko Radičević” Banjaluka) 3
- Vanja Simić (“Jovan Dučić” Zalužani) 3
- Maša Čolić (“Jovan Dučić” Banjaluka) 3
- Ana Marjanović (“Branko Radičević” Banjaluka) 3
- Saška Škeljić (“Georgi Stojkov Rakovski” Banjaluka) 2½
- Valentina Škeljić (“Georgi Stojkov Rakovski” Banjaluka) 2
- Anamarija Ćulibrk (“Jovan Dučić” Kuljani)
Djevojčice (6. do 9. razred, 6 kola)
- Katarina Arnaut (“Vuk Stefanović Karadžić” Banjaluka) 5½
- Hristina Babić (“Georgi Stojkov Rakovski” Banjaluka) 4½
- Zorana Bokan (“Jovan Cvijić” Banjaluka) 2
- Sanja Devura (“Branko Radičević” Banjaluka) 0
Dječaci (1. do 5. razred, 7 kola)
- Mirko Šajin (“Sveti Sava” Bijeljina) 6½
- Milana Babić (“Petar Petrović Njegoš” Teslić) 6
- Filip Aleksandar Kremenović (“Branko Ćopić” Banjaluka) 5½
- Andrej Krčmar (“Ivo Andrić” Banjaluka) 5
- Marko Spasojević (“Petar Petrović Njegoš” Teslić) 5
- Andrija Škobo (“Petar Petrović Njegoš” Banjaluka) 5
- Sergej Šolak (“Ivan Goran Kovačić” Banjaluka) 5
- Ognjen Aleksić (“Ivo Andrić” Đulići) 5
- Nemanja Banović (“Mladen Stojanović” Bronzani Majdan) 5
- Vladimir Radmanović (“Sveti Sava” Banjaluka) 4
- Pavle Jurić (“Branko Ćopić” Banjaluka) 4
- Veroljub Jokić (“Dositej Obradović” Blatnica) 4
- Petar Deležan (“Branko Ćopić” Banjaluka) 4
- Nemanja Bašić (“Ivo Andrić” Banjaluka) 4
- Nikola Dukić (“Zmaj Jova Jovanović” Banjaluka) 4
- Nikola Brestovac (“Branko Radičević” Banjaluka) 4
- Matija Cvjetković (“Branko Radičević” Banjaluka) 4
- Nikola Abramović (“Sveti Sava” Banjaluka) 4
- Jovan Balaban (“Petar Petrović Njegoš” Banjaluka) 4
- Nikola Deležan (“Branko Ćopić” Banjaluka) 4
- Filip Filipović (“Sveti Sava” Banjaluka) 3½
- Ivan Pejičić (“Jovan Dučić” Banjaluka) 3½
- Matej Marjanović (“Jovan Dučić” Zalužani) 3½
- Marko Momčilović (“Petar Petrović Njegoš” Teslić) 3
- Rastko Kosorić (“Branko Radičević” Banjaluka) 3
- Đorđe Jokić (“Ivan Goran Kovačić” Banjaluka) 3
- Andrej Todorović (“Branko Ćopić” Banjaluka) 3
- Vukašin Gligić (“Desanka Maksimović” Trn) 3
- Stefan Dobrijević (“Jovan Dučić” Kuljani) 3
- Žarko Škrebić (“Vuk Karadžić” Teslić) 3
- Mihajlo Trifunović (“Jovan Dučić” Kuljani) 3
- Mihajlo Milošević (“Ivo Andrić” Banjaluka) 3
- Nikola Marčeta (“Zmaj Jova Jovanović” Banjaluka) 3
- Teodor Florjan (“Branko Ćopić” Banjaluka) 2½
- Aleksa Marinković (“Aleksa Šantić” Banjaluka) 2½
- Uroš Novaković (“Vuk Stefanović Karadžić” Banjaluka) 2½
- Jovan Erceg (“Branko Radičević” Banjaluka) 2½
- Nikša Malešević (“Jovan Dučić” Zalužani) 2
- Ranko Đukić (“Jovan Dučić” Zalužani) 2
- Aleksa Višekruna (“Branko Radičević” Banjaluka) 2
- Milan Majkić (“Dositej Obradović” Banjaluka) 2
- Filip Kosić (“Jovan Cvijić” Banjaluka) 2
- Marko Majkić (Vrtić “Bubamara” Banjaluka) 1½
Dječaci (6. do 9. razred, 7 kola)
- Marko Ninković (“Georgi Stojkov Rakovski” Banjaluka) 6
- Nemanja Aleksić (“Ivo Andrić” Đulići) 5½
- Marko Lipovčić (“Ivo Andrić” Đulići) 5½
- Miloš Đukarić (“Petar Petrović Njegoš” Teslić) 5
- Aleksa Ninković (“Georgi Stojkov Rakovski” Banjaluka) 4½
- Pavle Ivančević (“Branko Ćopić” Banjaluka) 4½
- Maksim Savanović (“Ivo Andrić” Banjaluka) 4
- Pavle Bašić (“Ivo Andrić” Banjaluka) 4
- Marko Gotovac (“Branko Ćopić” Banjaluka) 4
- Marko Nikolić (“Knez Ivo od Semberije” Bijeljina) 3½
- Danilo Telić (“Sveti Sava” Banjaluka) 3½
- Aleksa Nježić (“Jovan Cvijić” Banjaluka) 3½
- Nemanja Borisavljević (“Jovan Cvijić” Banjaluka) 3½
- Boro Đurić (“Ivo Andrić” Đulići) 3
- Damjan Gojić (“Jovan Cvijić” Banjaluka) 3
- Lazar Lukač (“Ivan Goran Kovačić” Banjaluka) 2½
- Dejan Zimonja (“Mladen Stojanović” Bronzani Majdan) 2½
- Ivan Petrović (“Branko Radičević” Banjaluka) 2
- Mihajlo Vojvodić (“Jovan Cvijić” Banjaluka) 2
- Aleksandar Marković (“Mladen Stojanović” Bronzani Majdan) 2
- Luka Lužija (“Mladen Stojanović” Bronzani Majdan) 1½
- Sergej Devura (“Branko Radičević” Banjaluka) 1½
Pobjednicima su uručeni pehari, a najuspješnijim po grupama medalje i diplome. Prigodne poklone su dobili svi takmičari, a nagrađeni su i najmlađi učesnici – Mia Devura i Marko Majkić.
Nagrade su uručili Ostoja Kremenović, predsjednik OŠK “Mala rokada” – koji je nakon svega zatvorio turnir, Dušan Ilić, Milan Milaković i Rade Udovčić, član Skupštine OŠK “Mala rokada”, organizatora takmičenja.
Sudili su Momčilo Soprenić, Stevan Paštar, Slobodan Đukić i Đorđe Đurić.
Generalni sponzor bio je Institut za rudarstvo, a prijatelj turnira Art scena, oboje iz Banjaluke.
Banjaluka.com