Istekao mandat “malom gradonačelniku”

Objavljeno: 14. 10. 2014 u 12:29h

Mališan Dimitrije Gašić, koji je sa svojim drugarima u proteklih sedam dana simbolično, povodom Nedjelje djeteta, upravljao najvećim gradom Srpske, juče je “ključeve grada” vratio, kako kaže, velikom gradonačelniku Slobodanu Gavranović.

mali

“Ovo je bio moj drugi mandat i u proteklih sedam dana u obavljanju funkcije gradonačelnika dosta su mi pomagali drugari iz škole i zadovoljan sam onim što sam uradio u tom periodu”, kazao je Dimitrije i dodao da je grad za vrijeme njegovog mandata obogaćen novim sadržajima za djecu.

“Otvorena su dva nova vrtića, a u nekim naseljima počela je i gradnja dječijih igrališta”, priča Dimitrije i naglašava da je lijepo upravljati gradom, ali je teško biti gradonačelnik i donositi odluke.

“Budući da sam i lani bio na ovoj funkciji, već se pomalo navikavam na ulogu prvog čovjeka grada”, rekao je Dimitrije.

On je dodao da je Gavranoviću prenio svoje, ali i želje drugara, a to je izgradnja više vrtića, bazena i dječijih igrališta na području grada.

“U naselju gdje ja živim nestašna djeca slomila su ljuljašku i volio bih da se ona popravi, jer se mi tu svakodnevno okupljamo i igramo”, kazao je Dimitrije.

Gavranović je rekao da će zahtjeve mališana vrlo ozbiljno razmotriti i već prilikom kreiranja budžeta za iduću godinu vidjeti može li grad iznaći sredstva da ispuni neke od želja Dimitrija i njegovih drugara.

“Svi zahtjevi mališana su realni i legitimni”, kazao je Gavranović i dodao da su djeca dobro upravljala gradom te naučila svoja prava.

“Nedjelja djeteta se ne obilježava simbolično, ona ima veliki značaj i prilikom donošenja odluka u obzir se moraju uzeti prava djece”, kazao je Gavranović.

Mališani su prilikom vraćanja ključeva grada u Gradskoj upravi izveli pjesmice i recitacije, dok su učenici OŠ “Aleksa Šantić” gradonačelniku uručili prigodne poklone.

Nedjelja djeteta, koja je ove godine trajala od 29. septembra do 5. oktobra, raznim manifestacijama obilježena je u većini gradova i opština širom Republike Srpske.

Problemi

Malom gradonačelniku Dimitriju Gašiću jedan od većih problema bilo je čuvanje ključeva grada.

“Ključeve sam krio na jednom mjestu u kući za koje niko nije znao, jer sam se plašio da ih neko ne bi uzeo”, kazao je Dimitrije i dodao da su mu problem bili i novinari koji su ga uvijek nešto pitali.

Izvor: Glas Srpske

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/istekao-mandat-malom-gradonacelniku/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)