Objavljeno: 14. 10. 2014 u 12:29h
Mališan Dimitrije Gašić, koji je sa svojim drugarima u proteklih sedam dana simbolično, povodom Nedjelje djeteta, upravljao najvećim gradom Srpske, juče je “ključeve grada” vratio, kako kaže, velikom gradonačelniku Slobodanu Gavranović.

“Ovo je bio moj drugi mandat i u proteklih sedam dana u obavljanju funkcije gradonačelnika dosta su mi pomagali drugari iz škole i zadovoljan sam onim što sam uradio u tom periodu”, kazao je Dimitrije i dodao da je grad za vrijeme njegovog mandata obogaćen novim sadržajima za djecu.
“Otvorena su dva nova vrtića, a u nekim naseljima počela je i gradnja dječijih igrališta”, priča Dimitrije i naglašava da je lijepo upravljati gradom, ali je teško biti gradonačelnik i donositi odluke.
“Budući da sam i lani bio na ovoj funkciji, već se pomalo navikavam na ulogu prvog čovjeka grada”, rekao je Dimitrije.
On je dodao da je Gavranoviću prenio svoje, ali i želje drugara, a to je izgradnja više vrtića, bazena i dječijih igrališta na području grada.
“U naselju gdje ja živim nestašna djeca slomila su ljuljašku i volio bih da se ona popravi, jer se mi tu svakodnevno okupljamo i igramo”, kazao je Dimitrije.
Gavranović je rekao da će zahtjeve mališana vrlo ozbiljno razmotriti i već prilikom kreiranja budžeta za iduću godinu vidjeti može li grad iznaći sredstva da ispuni neke od želja Dimitrija i njegovih drugara.
“Svi zahtjevi mališana su realni i legitimni”, kazao je Gavranović i dodao da su djeca dobro upravljala gradom te naučila svoja prava.
“Nedjelja djeteta se ne obilježava simbolično, ona ima veliki značaj i prilikom donošenja odluka u obzir se moraju uzeti prava djece”, kazao je Gavranović.
Mališani su prilikom vraćanja ključeva grada u Gradskoj upravi izveli pjesmice i recitacije, dok su učenici OŠ “Aleksa Šantić” gradonačelniku uručili prigodne poklone.
Nedjelja djeteta, koja je ove godine trajala od 29. septembra do 5. oktobra, raznim manifestacijama obilježena je u većini gradova i opština širom Republike Srpske.
Malom gradonačelniku Dimitriju Gašiću jedan od većih problema bilo je čuvanje ključeva grada.
“Ključeve sam krio na jednom mjestu u kući za koje niko nije znao, jer sam se plašio da ih neko ne bi uzeo”, kazao je Dimitrije i dodao da su mu problem bili i novinari koji su ga uvijek nešto pitali.
Izvor: Glas Srpske
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.