Objavljeno: 14. 8. 2015 u 09:36h
Gradonačelnik Banjaluke Slobodan Gavranović dogovorio je juče sa predstavnicima Republičke uprave civilne zaštite i Centra javne bezbjednosti Banjaluka aktivnosti u vezi sa uklanjanjem neeksplodirane avio-bombe sa dna rijeke Vrbas, ispod Gradskog mosta.
Prema procjenama, riječ je o avionskoj bombi dugoj oko dva metra, zaostaloj iz Drugog svjetskog rata, a prostor gdje je locirana ova bomba propisno je označen, a stanovništvo pozvano na oprez, saopšteno je iz banjalučke Gradske uprave.
“Dogovoreno je da će Republička uprava civilne zaštite sa Timom za uklanjanje neeksplodiranih ubojnih sredstava uraditi plan uklanjanja ovih sredstava sa te lokacije, dok će Centar javne bezbjednosti uraditi plan obezbjeđenja ugroženih lokacija, sa prijedlogom mjera koje se moraju realizovati na dan ili u vrijeme uklanjanja bombe”, navodi se u saopštenju.
Zadatak nadležnih službi Gradske uprave Banjaluka je logistička podrška i obavještavanje stanovništva.
Nakon ispunjavanja svih bezbjednosnih uslova, planirano je vađenje avio-bombe iz korita Vrbasa, njeno uklanjanje i neutralisanje.
O svim daljim koracima u vezi sa uklanjanjem zaostale bombe iz Vrbasa stanovništvo će na vrijeme biti informisano.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.