Objavljeno: 15. 9. 2015 u 11:39h
Služenjem parastosa u Sabornom hramu Hrista Spasitelja i polaganjem vijenaca na groblju Sveti Pantelija i Spomen-kosturnici na Novom groblju, u Banjaluci je obilježen Dan nestalih i poginulih u odbrambeno-otadžbinskom ratu.
Vijence su položili izaslanici predsjednika Republike Srpske i srpskog člana Predsjedništva BiH, potpredsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić, ministar rada i boračko-invalidske zaštite Milenko Savanović, generalni konzul Srbije u Banjaluci Vladimir Nikolić, delegacije Republičke organizacije zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila, Saveza logoraša i Trećeg pješadijskog /Republika Srpska/ puka Oružanih snaga BiH.
Stevandić je rekao da obilježavanje ovakvih događaja 20 godina od završetka rata treba staviti u kontekst sadašnjeg vremena, kada je srpski narod na pragu velikih podjela.
“Kad god rješavamo bilo kakve političke rasprave, trebalo bi da se vratimo na ovakva mjesta i da načinimo korak nazad u ličnoj impresiji, a korak naprijed u zajedničkoj budućnosti”, poručio je Stevandić nakon polaganja vijenaca.
Izvor: RTRS
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.