Objavljeno: 25. 3. 2013 u 20:23h
Moskovska policija je uhapsila profesora u čijoj kući je nađena velika količina radioaktivnog materijala, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova, a javlja ruska agencija RIA Novosti.

Profesor je rekao, kako navodi policija, da je materijal koristio da ozrači prijatelja koji je želio da postane besmrtan. Navodno je kazao i da je taj prijatelj išao na mjesto nuklearne katastrofe kod Černobilja da bi se “izložio radijaciji i postao besmrtan”.
U stanu i garaži u vlasništvu 35-ogodišnjeg profesora, čije ime nije objavljeno, nađeno je 14 kilograma “opasne supstance”.
Ministarstvo nije saopštilo o kakvoj vrsti supstance je riječ.
Profesor je rekao da je radioaktivne predmete nalazio na “specijalnim mjestima i grobnicama”.
Protv profesora će biti podignuta optužnica za “nelegalnu upotrebu nuklearnog materijala ili radioaktivnih supstanci”, za šta je predviđena kazna do sedam godina zatvora.
Izvor: Nezavisne
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.