Objavljeno: 22. 3. 2013 u 13:46h
Advokat Vlada Marinkovića, koji je tužio Novaka Đokovića za neovlašćeno korišćenje fotografije, kaže da on i njegov klijent cijene i vole Noleta, ali da to ne smije uticati na pravdu i sud.
Beograđanin i fotograf Vlado Marinković, zajedno sa svojim pravnim zastupnikom Dušanom Stojkovićem, pred Višim sudom u Beogradu pokrenuo je tužbu protiv proslavljenog srpskog tenisera Novaka Đokovića zbog neovlašćenog korišćenja njegovih autorskih dijela i po tom osnovu potraživao 300.000 dinara.

Kako kaže, kada je čuo da Nole s objavljivanjem fotografije “nema ništa”, već da je to uradila firma “Family sport”, tužba je povučena.
Marinković, uputio nas je na svog pravnog zastupnika kada je u pitanju slučaj njegove tužbe.
Advokat Dušan Stojković tvrdi za Telegraf da on, a ni njegov klijent nikada nisu dovodili u pitanje zasluge slavnog tenisera i svjetskog rekete broj 1, već im je on uvijek bio omiljen srpski sportista:
– Zasluge Novaka Đokovića se ne dovode u pitanje i mi ne sporimo da je Novak omiljen i kod našeg klijenta i u našoj kancelariji, ali one ne bi trebalo da utiču na prava našeg klijenta da štiti svoje interese, niti na sud da donese pravilnu i zakonitu odluku u ovom slučaju.
Marinkovićev advokat Stojković kaže da poznatog fotografa zastupa u više od 10 sudskih predmeta i da je protiv Đokovića podnijeta tužba zbog neovlašćenog korišćenja fotografije.
– Vlado Marinković je poznati fotograf koga naša kancelarija zastupa već šest godina u više od deset sudskih predmeta neovlašćenog korišćenja njegovih autorskih dijela- fotografija. Kao i u ostalim, tako je i u ovom slučaju naša kancelarija u ime našeg klijenta rutinski podnijela tužbu protiv Novaka Đokovića i pravnog lica, vlasnika domeskog imena na kome je bila zvanična prezentacija Đokovića zbog neovlašćenog korišćenja jedne fotografije na njegovom sajtu.
Kako advokat Stojković objašnjava, pravna pravila u momentu podnošenja tužbe nalagala su da se tužbom obuhvati i Novak Đoković.
– Mogu da potvrdim da se prilikom podnošenja tužbe nismo rukovodili ličnim ili drugim interesom, osim interesa zaštite prava našeg vlastodavca u skladu sa zakonom u Srbiji. Prije pokretanja spora, kao što je običaj, tražili smo mirno rješenje spora, poslije čega je fotografija skinuta sa sajta, ali novac nije plaćen, pa smo podnijeli tužbu. Kada smo na ročištu čuli Srđana Đokovića, direktora “Family sporta”, da kaže da Novak s postavljanjem te fotografije nema veze, već da je to učinio njegov “Family sport d.o.o”, onda smo odlučili da protiv Novaka povučemo tužbu – kaže on.
Ovo je sporna slika zbog koje se vodi sudski postupak:

Izvor: Telegraf.rs
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.