Objavljeno: 19. 3. 2013 u 10:50h
Propagandni snimak iz Sjeverne Koreje koji je objavljen na YouTubeu pokazuje prizore raketiranja Bijele kuće i zgrade američkog Kongresa.

‘Bijela kuća uhvaćena je našim uređajem za promatranje. Građevina je u dometu naših nuklearnih projektila’, kaže se u propagandnom videu Sjeverne Koreje, piše Reuters.
Sjeverna Koreja prijeti nuklearnim ratom Sjedinjenim Američkim Državama te na taj način odgovara na nove sankcije koje je toj zemlji nametnuo UN.
Takođe prijete da će napasti i Južnu Koreju jer sa SAD-om provode zajedničke vojne vježbe koje Sjeverna Koreja tumači kao pripremu za rat.
Američki ministar odbrane Chuck Hagel rekao je da SAD planira u Južnu Koreju razmjestiti još 14 antiraketnih presretača kao odgovor na rastuću nuklearnu prijetnju sa Sjevera.
Iako stručnjaci kažu da je Sjeverna Koreja još godinama daleko od razvoja raketa koje bi mogle doseći teritorija SAD-a, retorika te azijske zemlje znatno je zaoštrena proteklih nekoliko nedjelja.
http://www.youtube.com/watch?v=wNOBKWiWeD4&feature=share&list=UUknqqNd3-joIjWzf1Jn4oVQ
Izvor: dnevnik.hr
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.