Nova senzacija u Vimbldonu: Dimitrov izbacio Mareja!

Objavljeno: 2. 7. 2014 u 16:44h

Pravi šok za sve Engleze se desio na centralnom terenu na Vimbldonu, gdje je Grigor Dimitrov sa lakoćom eliminisao miljenika publike, Endija Mareja rezultatom 1:6, 6:7(4), 2:6.

a,m.

Još jedan favorit na čuvenom Vimbldonu je ranije morao da pakuje torbe. Endi Marej, miljenik publike i prošlogodišnji pobjednik, eliminisan je u četvrtfinalu od Grigora Dimitrova i tako krenuo stopama Rafaela Nadala kada je riječ o iznenađenjima na turniru.

Već pri početku prvog seta se jasno vidjelo da će se Marej teško izboriti sa Bugarinom, koji mu je odmah u četvrtom gemu uzeo brejk, da bi isto ponovio već na sljedećem Marejevom servisu i završio set ubjedljivom pobjedom od 1:6

Pri drugom setu, viđena je lavovska borba između ova dva tenisera, a uprkos tome što je Grigor uspio da mu uzme brejk za 3:4, Marej ga je odmah vratio za 4:4, a na kraju se otišlo u taj-brejk. Marej je ponovo izašao kao gubitnik iz ovog duela, s obzirom da je izgubio u “produžecima” 4:7.

Endi nije uspio da ponovi senzaciju od prošle godine, kada je preokrenuo rezultat od 2:0 u setovima u pobjedu, u meču sa Fernandom Verdaskom.

Potpuna nezainteresovanost i nemotivisanost Mareja je viđena u trećem setu, gdje je Britanac jednostavno pao bez borbe. Grigor je odmah krenuo furiozno i uzeo Endiju dva brejka, i za nešto više od 30 minuta poslao prošlogodišnjeg pobjednika Vimbldona, kući.

Izvor: blic.rs

/aktuelno/nova-senzacija-u-vimbldonu-dimitrov-izbacio-mareja/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])