Nole odbranio titulu

Objavljeno: 1. 4. 2012 u 21:40h

Najbolji teniser svijeta odbranio trofej na Mastersu u Majamiju. Pobijedio Endija Mareja – 6:1, 7:6.

Novak Đoković je stao rame uz rame sa svojim dječačkim idolom – Pitom Samprasom i još jednim velikanom tenisa – Andre Agasijem.

Samo njih trojica su uspjeli da trijumfuju na takmičenju u Majamiju tri i više puta. “Peti grend slem sezone”, kako se popularno naziva ovaj turnir, ove godine ponovo je pripao Novaku Đokoviću, najboljem teniseru svijeta.

Đoković je u finalu pobijedio Endija Mareja 2:0 u setovima – 6:1, 7:6 (7-4). Prvi put u karijeri odbranio je Masters titulu. Ovo je 11. trofej na masters turnirima za prvog tenisera svijeta.

Prvi set, Novak je dobio više nego ubjedljivo – 6:1. Čini se da je bio presudan četvrti gem, koji je trajao 15-ak minuta. Marej je servirao i vodio je, ali je Đoković uspio da dođe do prve brejk šanse. Nije je iskoristio, ali zato jeste drugu i poveo 3:1.

U narednom gemu, Škotlanđanin je imao brejk priliku, poslije dvije neiznuđene greške Novaka, ali je najbolji teniser svijeta odličnom volej igrom odbio napad Mareja i sačuvao brejk prednosti.

Uspio je Novak potom da uzme drugi put servis protivniku i povede 5:1, a potom je suvereno servirao i ubjedljivo dobio prvi set.

Đoković je na putu do finala odigrao dva taj-brejka. U mečevima protiv Davida Ferera i Huana Monaka pobeđivao je nakon što je drugi set dobio u taj-brejku. Kao da mu je to bilo suđeno na ovogodišnjem turniru u Majamiju.

I drugi set u finalu protiv Mareja dobio je u taj-brejku.

Ali, prije toga detalji drugog seta. Imao je Novak četiri brejk šanse u drugom setu i nije uspio da iskoristio nijednu. Marej se uvijek branio dobrim servisom.

Cio taj drugi set bio je obostrano nervozan, isrcpljujući po jakom suncu. Nije ni čudo što su pravili mnogo grešaka, inače neuobičajeno za njih dvojicu.

Kod vođstva od 2:1 u gemovima, Đoković je imao dvije brejk lopte, potom i kod 5:5. Novak je u drugom setu mnogo teže dolazio do svojih gemova, ali Škotlanđanin nije imao priliku da mu oduzme servis.

U taj-brejku, Novak je odmah napravio mini-brejk, poveo 2:0, a onda je počastio Mareja. Red je bio na Britanca da uzvrati poklon. Napravio je Marej duplu servis grešku, a potom je Novak dobio sljedeći poen za 4:2 u taj-brejku.

Poslije dva sata i 16 minuta, Đoković je došao do dvije meč lopte. Odmah je iskoristio prvu!

Izvor: Mondo

/aktuelno/nole-odbranio-masters-titulu/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])