Objavljeno: 10. 4. 2024 u 14:20h
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, ugostilo je delegaciju Republike Austrije na čelu sa direktorom Uprave za veterinarstvo i bezbjednost hrane Republike Austrije dr Ulrihom Hercogom, i načelnikom Instituta za zdravlje životinja, austrijske agencije za zdravlje i bezbjednost hrane (AGES), prof dr Fridrihom Šmolom.
Tokom sastanka pomoćnik ministra za veterinarstvo Njegoslav Lukić upoznao je austrijske predstavnike o trenutnoj epizootiološkoj situaciji u Srpskoj, kao i koracima koje preduzima ovaj Resor u cilju daljeg usklađivanja legislative iz oblasti veterinarstva i bezbjednosti hrane sa propisima Evropske unije, s obzirom da je BiH dobila kandidatski status.

Takođe, dogovorena je saradnja između Veterinarskog instituta Republike Srpske “Dr Vaso Butozan” i austrijske agencije za zdravlje i bezbjednost hrane, u oblasti laboratorijske dijagnostike kao i drugi vidovi saradnje i podrške.
Nakon ovog sastanka, te posjete Veterinarskom institutu Republike Srpske “Dr Vaso Butozan”, delegacija iz Austrije je otputovala za Beograd u cilju posjete Upravi za veterinu Srbije.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.