Objavljeno: 27. 9. 2022 u 09:32h
Okružno javno tužilaštvo Prijedor podiglo je optužnicu protiv osobe čiji su inicijali D.D. iz Prijedora zbog krađe struje u vrijednosti oko 3.606 KM.
“U optužnici se navodi da je D.D. u porodičnoj kući u Trnopolju, koja je zbog dugovanja isključena i odjavljena sa niskonaponske mreže, samovoljno priključio elektroenergetske objekte na elektroenergetsku mrežu i neovlašteno potrošio 27.871 kilovat-čas struje vrijednosti oko 3.606 KM, za koliko je oštetio banjalučku “Elektrokrajinu””, objavljeno je na sajtu prijedorskog Okružnog javnog tužilaštva.
Krivičnim zakonom Republike Srpske propisana je kazna zatvora od šest mjeseci do tri godine i novčana kazna za onoga ko suprotno važećim propisima priključi elektroenergetske objekte na elektroenergetsku mrežu.
Banjaluka.com
1 komentar
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Lopovi ukradu 10099999999 km a bijeda sitnih 36000 km pa odmah u zatvor da je imao platio bih
Prikaži/sakrij komentare