Objavljeno: 12. 4. 2022 u 18:06h
Nutricionistkinja Nurija Dijanova, specijalistkinja gastroenterologije, objasnila je da jedna namirnica nikako ne ide sa kafom. U pitanju su kafa i čokolada.
Kafa sa čokoladom, kao i sa alkoholom pomaže da se opusti donji sfinkter jednjaka, rezultat je pojava gorušice, peckanja i vraćanja sadržaja želuca u jednjak. Kako kaže, s vremenom može da se javi upala jednjaka, upozorava Dijanova. Ipak, ona obaveštava i koja kombinacija se preporučuje.
“Espreso je koncentrisaniji napitak, sadrži organske kiseline koje poboljšavaju proces varenja, bolje djeluju na kompaktno meso zajedno sa želudačnim sokom”, objasnila je ljekarka i dodala da poslije nekoliko minuta nakon što popijete espreso uvijek treba da uzmete i čašu vode.
Ipak, ljekari upozoravaju da pretjeran unos kafe ima negativan uticaj na zdravlje, prvenstveno na srčani mišić, jer se nakon ovog pića ubrzava broj otkucaja srca. Stručnjaci napominju i da jedna ili dve šoljice kafe dnevno neće imati negativan efekat.
Izvor: B92
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.