Objavljeno: 11. 7. 2015 u 08:40h
Tradicionalna manifestacija “Ljeto na Vrbasu” počinje u nedjelju, 12. jula skokovima sa Gradskog mosta u 17 časova. Do 19. jula kada se završava ljubitelje sportova na vodi, kulinarskih specijaliteta očekuje bogat program.
Kako su objasnili u Turističkoj organizaciji grada, koja je organizator ove 62. manifestacije, popularnu “vrbasku lastu” skakaće više od 20 takmičara iz Beograda, Kragujevca, Užica, Konjica, Mostara, Zenice, Sarajeva i Banjaluke.
“Istog dana, ali nešto malo ranije na plaži Zelena, ispod tvrđave Kastel, biće održana “Kotlićijada”, rekli su u TOBL-u.
Dodali su da će najmlađi učesnici “Ljeta na Vrbasu” imati priliku da svoje znanje i umijeće u fudbalu na pijesku, basketu i odbojci pokažu 16, 17. i 18. jula.
“Subota, 18. jul planirana je i za regionalni turnir veterana u vaterpolu, a uz učešće klubova iz Banjaluke, Beograda, Herceg Novog i Sarajeva na rijeci Vrbas kod Gradskog mosta”, naglasili su u TOBL-u.
Posljednji dan manifestacije rezervisan je za takmičenje kajakaša i dajakaša, izbor najljepšeg dajaka, refting regatu, nastup ronilaca i spasilaca ronilačkih klubova “BUK”, “Argonaut” i “Pelagos” i takmičenje u sportskom ribolovu.
“Svim učesnicima manifestacije će biti dodijeljene nagrade i priznanja”, podsjetili su u TOBL-u.
Izvor: Glas Srpske
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.