Objavljeno: 24. 6. 2015 u 14:21h
Na području Banjaluke završena je akcija zaprašivanja komaraca sa zemlje, potvrđeno je u Odjeljenju za društvene djelatnosti grada Banjaluka.
Izvršen je i larvicidni tretman suzbijanja komaraca na području naselja Kuljani, Ramići, Dragočaj, Paprikovac i to u ulicama Davida Štrpca, Romanijska i Ranka Šipke, naselju Debeljaci, Česma u Ulici Petra Velikog, Mađiru i Priječanima.
“Narednih dana će se pratiti prisutnost larvi, a larvicidni tretman će se vršiti najmanje tri puta, u zavisnosti od razvoja generacija komaraca”, navode u gradskom Odjeljenju za društvene djelatnosti.
Nadležni upozoravaju da potencijalno leglo komaraca može biti svaka vodena površina, uključujući i kanalizacione vode, koja neće ispariti za dvije nedjelje.
Gradske vlasti pozivaju građane da uklone ili očiste potencijalna legla komaraca kao što su začepljeni oluci, slivnici, zapušteni bazeni i fontane, poplavne depresije, odbačene gume, saksije za cvijeće i slično, kako bi smanjili njihov broj i probleme koje komarci mogu nanijeti ljudima.
Akciju suzbijanja komaraca sa zemlje obavilo je preduzeće za sanitarno-ekološku zaštitu “Eko bel” iz Laktaša. Za zaprašivanje komaraca na području grada Banjaluka ove godine je iz budžeta grada izdvojeno 40.000 KM.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.