Stokić i Kostić za prvu radost Borca

Objavljeno: 18. 8. 2014 u 13:37h

Fudbaleri Borca zabilježili su prvu pobjedu u šampionatu i to na gostovanju u Travniku, gdje su istoimenog domaćina savladali sa 2:1, iako su sve do 74. minuta gubili sa 0:1.

borac win

Da su došli po bodove Banjalučani su pokazali već u četvrtom minutu, kada je šut Joce Stokića otišao tik pokraj gola. U 15. minutu domaći su zaprijetili preko Bojana Burazora čiji je šut bio neprecizan. U 27. i 28. minutu gosti su mogli do vođstva preko Vladana Grujića i Stokića, ali je mreža Travnika ostala netaknuta. Banjalučani su u 30. minutu tražili penal, nakon što je lopta u kaznenom prostoru pogodila u ruku jednog odbrambenog igrača Travničana, ali se pištaljka sudije Danijela Pajića iz Bijeljine nije oglasila. Na samom početku drugog dijela, u 47. minutu četa sa “Pirote” je povela golom Sulejmana Jusufbašića. On je preciznim šutem sa 20 metara savladao golmana Borca Asmira Avdukića. U 74. minutu Vladan Grujić je sa desne strane idealno poslužio Stokića, koji je glavom pogodio za 1:1. Borac je do pobjede došao u sudijskoj nadoknadi. Mladen Žižović je izveo korner, a u gužvi pred golom domaćih najbolje se snašao novajlija Ivan Kostić i pogodio za pobjedu i tri velika boda.

“Bila je ovo za nas veoma bitna utakmica. Igrači su pred ovaj susret bili pod velikim pritiskom zbog dva loša rezultata. Sve su stoički izdržali, odigrali kako treba i došli do tri boda sa kojima mnogo mirnije ulazimo u nastavak prvenstva”, naglasio je šef stručnog štaba banjalučkog premijerligaša Vinko Marinović.

Kormilar “crveno-plavih” zadovoljan je što su njegovi izabranici stvorili veliki broj prilika.

“Sve je bilo na daleko višem nivou nego na mečevima protiv Mladosti i Sarajeva. Vjerujem da će forma ići uzlaznom putanjom i da ćemo u narednom kolu, u kojem dočekujemo zenički Čelik, zabilježiti novu pobjedu”, dodao je Marinović.

Rezultati trećeg kola

BIJELjINA: Mladost – Drina 0:2 (Rustemović 33, Filipović 44)

SARAJEVO: Sarajevo – Velež 1:1 (Dupovac 64 – Haurdić 16)

TRAVNIK: Travnik – Borac 1:2 (Jusufbašić 47 – Stokić 74, Kostić 90)

ZENICA: Čelik – Zvijezda 1:1 (Brkić 39. autogol – Stojanov 37)

SARAJEVO: Olimpik – Sloboda 1:0 (Gojak 28)

ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg – Vitez igrano sinoć

MOSTAR: Zrinjski – Radnik 2:0 (Simeunović 49, Crnov 90)

Parovi trećeg kola

U četvrtom kolu Premijer lige BiH, koje se igra u subotu i nedjelju, 23. i 24. avgusta sastaju se: ZVORNIK: Drina – Radnik, SARAJEVO: Željezničar – Zrinjski, VITEZ, Vitez – Slavija, TUZLA: Sloboda – Široki Brijeg, GRADAČAC: Zvijezda – Olimpik, BANjALUKA: Borac – Čelik, MOSTAR: Velež – Travnik, BIJELjINA: Mladost – Sarajevo.

Lista strijelaca

2 gola: Stokić (Borac), Dabić (Mladost), Zakarić (Široki Brijeg), Radovanović (Sloboda)

1 gol: Stanić, Sadiković, Bajić, Kosorić (Željezničar), Duljević, Bilbija, Todorović, Dupovac (Sarajevo), Pehar, Nikolić, Simeunović, Crnov (Zrinjski), Ivanović, Rustemović, Filipović (Drina), Subašić, Gojak (Olimpik), Mujić, Mujkić (Sloboda), Hajdarović, Haurdić (Velež), Kostić (Borac), Vagner (Široki Brijeg), Jusufbašić (Travnik), Stojanov (Zvijezda),

autogol: Brkić (Zvijezda).

Izvor: Glas Srpske

/sport/fudbal/stokic-i-kostic-za-prvu-radost-borca/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])