Borac kažnjen za promašaje na Otoci

Objavljeno: 29. 8. 2014 u 15:05h

Fudbaleri Borca poklekli su u završnici utakmice protiv Olimpika na “Otoci”, primili tri pogotka za 13 minuta i u meču petog kola Premijer lige BiH poraženi sa 1:4.

borac

Banjalučani su dobro otvorili utakmicu. Čvrstom odbranom nisu dozvoljavali domaćoj ekipi da napravi nešto više u napadu, te su čekali priliku da zaprijete domaćem golmanu. U 25. minutu Joco Stokić je pronašao u šesnaestercu usamljenog Aleksandra Subića, ali poslije njegovog udarca nije se zatresla mreža golmana Senedina Oštrakovića. Sedam minuta kasnije Srđan Bečelić je snažno šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta završila zamalo pored domaćeg gola. Kazna za promašaje Borca, stigla je u 33. minutu. Poslije centaršuta Safeta Šivšića sa desne strane, najviši u šesnaestercu gostiju bio je Danijel Brković, kome nije bilo teško da sa pet metara glavom matira Asmira Avdukića.

U nastavku utakmice Borac je igrao agresivnije i ofanzivnije. Ovakva igra mogla se Banjalučanima isplatiti u 53. minutu kada je iskusni Vladan Grujić izašao sam pred domaćeg golmana, ali njegov udarac sa sedam metara završio je preko gola. Sedam minuta kasnije na semaforu je stajao rezultat 1:1. Golman Oštraković je oborio “rezervistu” Sinišu Dujakovića u šesnaestercu, a siguran sa bijele tačke bio je Stokić. Poslije izjednačenja, došlo je do pada u igri Banjalučana, što su domaći iskoristi i u posljednjih 13 minuta riješili pitanje pobjednika. Prvo je “rezervista” Dalibor Pandža doveo domaće u vođstvo, a pet minuta kasnije je prošao po desnoj strani i uposlio Huga Aleksandrinja Souzu, koji je sa pet metara matirao Avdukića. Konačan rezultat 1:4 postavio je Aris Nukić u sudijskoj nadoknadi.

“Olimpik je zasluženo pobijedio. Nismo iskoristili svoje prilike. Nekoliko puta smo izlazili sami pred domaćeg golmana, ali nismo pogađali i ono što je nepisano pravilo u fudbalu se i desilo, uslijedila je kazna. Pali smo u posljednjih 20 minuta, a Olimpik je to znalački iskoristio”, rekao je trener Borca Vinko Marinović.

Navijači

U meču sa Olimpikom igračima Borca nedostajala je podrška njihovih vjernih navijača “vulturesa”. Iako je njihov dolazak u Sarajevo bio najavljen oni nisu ni stigli na “Otoku”. Naime, kombi sa “vulturesima” u Travniku je zaustavila policija i vratila za Banjaluku, jer je u njemu bilo nekoliko lica pod dejstvom alkohola. Ostatak navijača, koji su krenuli na susret sa Olimpikom u minibusu solidarisao se sa svojim drugovima iz kombija i vratio se za Banjaluku.

Rezultati petog kola

SARAJEVO: Sarajevo – Drina igra se 24. septembra.

TRAVNIK: Travnik – Mladost 1:0 (Nuhić 42)

ZENICA: Čelik – Velež 1:1 (Pezer 38 – Hajdarović 47)

SARAJEVO: Olimpik – Borac 4:1 (Brković 35, Pandža 77, Souza 82, Nukić 90 – Stokić 60. penal)

ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg – Zvijezda 4:2 (Kožulj 27, Vagner 32, 44, Ćorić 55 – Stojanov 26, Isanović 82)

FOČA: Slavija – Sloboda 2:1 (Vejnović 54, Prodanović 66 – Mujkić 88)

MOSTAR: Zrinjski – Vitez 2:0 (Radulović 12, Đurić 68)

BIJELjINA: Radnik – Željezničar 1:3 (Memišević 81 – Bučan 2. penal, Sadiković 55, Tomić 79)

Parovi šestog kola

U šestom kolu Premijer lige BiH, koje se igra u subotu i nedjelju, 30. i 31. avgusta sastaju se: ZVORNIK: Drina – Željezničar, VITEZ: Vitez – Radnik, TUZLA: Sloboda – Zrinjski, GRADAČAC: Zvijezda – Slavija, BANjALUKA: Borac – Široki Brijeg, MOSTAR: Velež – Olimpik, BIJELjINA: Mladost – Čelik, SARAJEVO: Sarajevo – Travnik.

Lista strijelaca

4 gola: Vagner (Široki Brijeg),

3 gola: Zakarić (Široki Brijeg), Stokić (Borac), Stojanov (Zvijezda),

2 gola: Kokot, Salković (Slavija), Nikolić, Crnov (Zrinjski), Radovanović, Mujkić (Sloboda), Dabić (Mladost), Rustemović (Drina), Hajdarović (Velež), Nukić (Olimpik), Kožulj (Široki Brijeg), Sadiković (Željezničar),

1 gol: Stanić, Bajić, Kosorić, Memija, Bučan, Tomić (Željezničar), Subašić, Gojak, Regoje, Brković, Pandža, Souza (Olimpik), Duljević, Bilbija, Todorović, Dupovac, Stojčev (Sarajevo), Govedarica, Ivanović, Vejnović, Prodanović (Slavija), Pehar, Simeunović, Radulović, Đurić (Zrinjski), Haurdić, Popović, Blagojević (Velež), Jusufbašić, Adrijano, Nuhić (Travnik), Ivanović, Filipović (Drina), Kostić, Subić (Borac), Diata, Isanović (Zvijezda), Mujić (Sloboda), Pinjuh (Vitez), Komarčević (Mladost), Pezer (Čelik), Ćorić (Široki Brijeg), Memišević (Radnik),

Izvor: Glas Srpske

/sport/fudbal/borac-kaznjen-za-promasaje-na-otoci/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])