Banjaluka: Počela sanacija klizišta u Ulici Mlađe Ćusića

Objavljeno: 2. 9. 2015 u 14:24h

Gradonačelnik Slobodan Gavranović i načelnik Odjeljenja za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja Zoran Novaković, obišli su juče, 1. septembra,  radove na sanaciji klizišta u Ulici Mlađe Ćusića. 

“Riječ je o zaista velikom klizištu koje je ugrozilo saobraćajnicu i prijetilo da prekine ne samo putnu komunikaciju već i vodosnabdijevanje za ovog dijela naselja Drakulić, jer se vodovodna mreža nalazi u trupu puta. Podsjećam da smo za neka veća klizišta kao što su ona u ulicama Mlađe Ćusića i Manjačkih ustanika imali obećanje donatora da će biti sanirana, što nije ispunjeno, pa je Grad izdvojio sredstva iz budžeta za ove projekte”, rekao je gradonačelnik Slobodan Gavranović.

On je podsjetio da su već počeli radovi  na više lokacija. Riječ je o klizištima u ulicama Ponirskoj, Karanovića i Manjačkih ustanika, te klizištima na seoskom području na lokalnim putevima Regode-Stojčići, Agino selo-Čičina kosa, na putu za Jovaniće i nekategorisanom putu za Toviloviće.

“To su  klizišta koja su u prošlogodišnjim poplavama ugrozila infrastrukturu. Očekujemo vrlo brzo, a svakako prije kišnog perioda, da budu završeni ovi projekti- istakao je gradonačelnik i dodao da je već saniran jedan dio klizišta”, u ulicama Franca Šuberta, Veljka Mlađenovića, Avalskoj, Zdravka Dejanovića, zatim klizišta Ponir 1 i 2, te u Bastasima, kao i ruševna obala rijeke Vrbas u blizini Rebrovačkog groblja.

Takođe, u toku je izrada projektne dokumentacije za sanaciju klizišta u ulicama Braće Miletića, Bilećkoj, ogranku Ulice vojvode Uroša Drenovića, te Karađorđevoj ulici, na lokalnom putu za Ponir i na lokalnom putu Debeljaci – Gavranići u MZ Debeljaci.

“Prošlogodišnje polave su nanijele ogromnu štetu na infastrukturi, a na teritoriji grada registrovan je veliki broj klizišta. U toku je i izrada geološke karte koja će identifikovati sve te mikrolokacije, a procjenjuje se da ih ima oko 160. Grad nema sredstva da sanira sve štete i za to će nam trebati značajnija pomoć Vlade RS a sama obnova će trajati godinama”, zaključio je gradonačelnik.

Putem javnog tendera, preduzeće „DVD inženjering“ iz Banjaluke, dobilo je posao na sanaciji klizišta u Ulici Mlađe Ćusića i Ulici Karanovića. Ukupna vrijednost ovih radova iznosi 97.000 maraka.

Izvor: banjalucanke.com

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/banjaluka-pocela-sanacija-klizista-u-ulici-mlade-cusica/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)