Srbija ispustila Litvaniju, finale i kartu za Rio

Objavljeno: 19. 9. 2015 u 07:41h

Košarkaši Srbije poraženi su u polufinalu Evrobasketa od Litvanije rezultatom 67:64, a u borbi za treće mjesto sastaće se sa selekcijom Francuske.

Srbija je odigrala veoma loše, kako u napadu, tako i u odbrani, ali je ipak bila u mogućnosti da izbori makar produžetak, na dva poena zaostatka i 12 sekundi Bogdanović se zaletio na kompletnu odbranu protivnika i iz teške pozicije nije uspio da pogodi.

Osim na početku utakmice, Litvanija je konstantno bila u prednosti, u pojedinim trenucima je ona bila i dvocifrena, ali u velikom dijelu utakmice protivnik se Srbiji prosto nudio, ali izabranici Aleksandra Đorđevića to nisu mogli da iskoriste.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Miloš Teodosić sa 16 poena, a u posljednjem minutu je pogodio nevjerovatnu trojku i donio već poraženoj Srbiji šansu da se bori za preokret. Dvocifreni su bili još samo Nemanja Bjelica i Miroslav Raduljica sa po deset poena, ali su i do njih stizali teškom mukom.

Bogdan Bogdanović ponovo nije imao svoj dan, sedam trojki je šutnuo, pogodio samo jednu, za ukupno devet poena. Kakav-takav učinak zabilježili su Stefan Marković (7p, 4sk) i Nemanja Nedović (6p, 2sk, 2as, 2il).

Dobro je otvorila Srbija, trojkom Teodosića, sve je krenulo po planu, međutim do kraja četvrtine Litvanija je preokrenula i imala pet poena viška. Druga četvrtina se ispostavila kao najbolja, Litvanija je limitirana na 13 poena, a u posljednjim sekundama je Bogdanović polaganjem donio -1 poslije 20 minuta.

Ponovila se loša treća četvrtina, Srbija je ubacila svega devet poena, stigla je Litvanija do nešto veće prednosti, pred posljednju dionicu je imala +4, a do kraja Srbija nije uspjela da se poptuno vrati u igru.

U posljednjem minutu je Teodosić pogodio nevjerovatnu trojku, ali Bogdanović nije izabrao pravo riješenje u ključnim trenucima.

U ekipi Litvanije Jonas Valančunas je ubacio 15 poena, većinu u prvom poluvremenu, Reinaldas Seibutis i Mindauskas Kuzminskas su dodali po 13, a Mantas Kalnijetis 12 uz devet asistencija i osam izgubljenih lopti.

Izvor: B92

/aktuelno/svijet/srbija-ispustila-litvaniju-finale-i-kartu-za-rio/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])