Roma i Juve podijelili bodove

Objavljeno: 13. 12. 2011 u 13:28h

Derbi 15. kola Serije A, odigran na Olimpicu u Rimu, završen je podjelom bodova. Rimljani su na svom terenu zaustavili “Staru damu”, a konačni rezultat bio je 1:1.

detalj iz Rima

Utakmica je opravdala epitet derbija, jer su gledaoci u Rimu definitivno mogli uživati u predstavi obje ekipe na terenu. Juve je primio gol već u šestoj minuti, kada je nakon ubačaja kapitena Tottija, loptu iza leđa Buffona poslao Danielle De Rossi. Igrači iz Torina su izjednačili u 61. minuti meča. Estigaarribia je uposlio Chiellinija, koji je glavom matirao Stekelenburga.

U zaista otvorenoj utakmici na Olimpicu, Juventus je bio nešto konkretniji, ali je upravo Maarten Stekelenburg najzaslužniji što je Roma primila samo jedan gol. “Stara dama” je ostala na prvom mjestu tabele zbog bolje gol razlike od drugoplasiranog Udinesea, koji ima isti broj bodova, dok su Rimaljani trenutno na 9. mjestu sa 18 osvojenih bodova.

/aktuelno/roma-i-juve-podijelili-bodove/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])