Norvežanke postale svjetski prvaci

Objavljeno: 19. 12. 2011 u 12:46h

Završeno je Svjetsko prvenstvo u rukometu za žene, koje se igralo u Brazilu. Zlatnu medalju i pehar dobile su rukometašice iz Norveške.

ženska rukometna reprezentacija Norveške

Norvežanke su u finalu odmjerile snage sa reprezentativkama Francuske, a konačni rezultat bio je 32:24. Što se tiče borbe za treće mjesto, bronzu su osvojile rukometašice Španije sa vladavši u meču za treće mjesto reprezentaciju Danske sa 24:18 (9:9). Peto mjesto pripalo je domaćoj ekipi, odnosno Brazilkama koje su bile bolje od Ruskinja, dok su na sedmom mjestu završile Hrvatice nakon pobjede nad Angolom rezultatom 32:29 (14:12).

/aktuelno/norvezanke-postale-svjetski-prvaci/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])