Janko poslije preokreta bolji od Ćipole, čeka Novaka u četvrtfinalu Dubaija

Objavljeno: 29. 2. 2012 u 14:33h

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale turnira u Dubaiju, pošto je savladao Italijana Flavija Ćipolu sa 6:7(2), 6:1, 6:1 i u borbi za polufinale se sastaje sa pobednikom meča Novak Đoković – Sergej Stakhovski.

Janko Tipsarević

Janko je loše ušao u meč, servis ga je slabo služio, ali je u druga dva seta prikazao igru koja ga je dovela u top 10.

Italijan je iskoristio prvu brejk priliku u drugom gemu, nakon čega je brzo i relativno lako poveo sa 3:0. Nije se dao Tipsarević, već se malo razigrao i osvojio tri od četiri naredna gema, uključujući i brejk koji je vratio u sedmom gemu i tako se vratio u set – 3:4.

Uslijedila je neizvjesnost koju je Janko prekinuo u najboljem trenutku i novim osvojenim gemom na servis protivnika poveo sa 6:5, da bi potom prokockao priliku da reši set u svoju korist i omogućio Ćipoli da se domogne taj-brejka.

Zaigrao je tada Italijan na krilima brejka i furiozno došao do 4:0 u taj-brejku, a onda i do prvog seta – 7:6(2).

Pravog Janka mogli smo da vidimo u drugom setu, čiji je početak bio skoro identičan kao početak prvog, samo što su uloge bile zamenjene. Italijan je duplom servis greškom u drugom setu poklonio brejk Tipsareviću i naš teniser je lako stekao prednost od 3:0.

Nije se tu zaustavio, već je nastavio da igra svoju igru, servis ga je daleko bolje služio nego u prvom setu, pa je protivniku prepustio samo gem – 6:1.

Nastavio je naš teniser u sjajnom ritmu da lomi protivnika, što je pokazao i brejk na početku trećeg seta, u kom je kao i u drugom dozvolio Ćipoli da osvoji samo jedan gem. Posle dva brejka imao je sigurnih 4:1 i priveo meč kraju posle dva sata i 16 minuta igre.

U četvrtfinalu će se sastati sa pobjednikom meča Novak Đoković – Sergej Stakhovski, pa se očekuje da ćemo u borbi za plasman u polufinale gledati srpski derbi.