Gosti dominirali

Objavljeno: 17. 2. 2012 u 14:21h

Prve utakmice šesnastine finala Lige Evrope obilježili su gosti. Siti i Јunajted trijumfom započeli takmičenje. Atletitiko je slavio u Rimu. Najveće iznenađenje predstavlja ubjedljiv trijum Metalista nad Salcburgom. Valensija je savladala domaći Stouk. PAOK uspio da izvuče remi protiv Udinezea u Italiji.

Liga Evrope

Liga Evrope

Mančester Јunajted je do trijumfa došao u drugom poluvremenu. Ajaks je bio opasniji rival u prvom dijelu susrata. Ipak, Јunajted je u nastavku povezao redove i stigao do velike pobjede i dva gola prednosti pred revanš na Old Trafordu.

Prvo gol Јunajteda prelomio je meč, igrao se 59. minut. Akciju je započeo Nani koji na lijevoj strani pronalazi Јanga, koji je krenuo ka sredini i proturio loptu kroz noge golmanu Vermeru.

Јunajted je mirno priveo susret kraju, a prednost je udvostručio 5 minuta pred kraj Ćićarito Ernandez.

Gradski rival Siti je do trijumfa u Portu stigao preokretom. Iako su na poluvremenu izabranici Mančinija gubili sa 1:0, u nastavku su uspjeli da preokrenu rezultat i stignu do lijepe prednosti pred revanš na svom terenu.

Porto je do prednosti došao u 27. minutu, Hulk pronalazi Varela koji sa ivice peterca lako zatresa mrežu Džoa Harta.

Izjednačenje, Јaja Ture je centrira, Baloteli je odgurnuo Pereiru, koga lopta pogađa u leđa i vara golmana Eltona. Pet minuta prije kraja Siti stiže do pobjede. Kun Aguero je iskoristio asistenciju Јaja Turea i zatresao mrežu protivnika.

Atletiko je slavio u Rimu sa velikih 3:1. Lacio je poveo golom Klosea, ali to je bilo sve što je Lacio uspio da uradi na ovom meču. Radamel Falkao je prelomio meč, kod izjednačujućeg gola je asistirao Adrijanu Lopezu, a u 37. minutu i sam je nadmudrio Marketija. Falkao je dotukao domaćina u 63. minutu svojim drugim golom.

Izvor: RTS

/aktuelno/liga-evrope-gosti-dominirali/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])