Objavljeno: 19. 3. 2017 u 16:59h
U ponedjeljak 20. marta, sa početkom u 13.30 časova, Centar za podršku porodicama djece i osoba sa poteškoćama u razvoju ”Dajte nam šansu – Zvjezdice” obilježiće Međunarodni dan osoba sa Down sindromom pod manifestacijom ”Hvala ti majko!”.
Mjesec mart je kroz sve aktivnosti u potpunosti posvećen obilježavanju Međunarodnog dana osoba sa Down sindromom.
Ove godine su manifestaciju simboličnog naziva: „Hvala ti majko“ posvetili majkama, kako bi ukazali na važnu ulogu majke u životu i odrastanju djeteta sa Down sindromom, majke čija ljubav preživljava sve životne izazove kako bi pružila punu podršku svom djetetu, ali i kako bi djeca kroz svoj rad i trud pokazala svu zahvalnost majkama koje su uvijek uz njih.
Partner Centra za podršku je kao i prethodnih godina JU Centar “Zaštiti me”.
Takođe, i ove godine program je bogat, a djeca sa Down sindromom učestvuju u svim koreografijama.
Podršku su pružili drugari iz MaMa Vox vokalnog ateljea, koji nastupaju sa tri tačke.
Cijeli program je inkluzivan što je posebno važno, jer se djeca uče prihvatanju različitosti i prihvatanju svojih vršnjaka.
Ove godine su saradnji sa RTRS uradili spot za pjesmu Ljubav može sve, koju je napisao i komponovao Mladen Matović i poklonio djeci i mladima sa Down sindromom.
Izvođači su Lukijan Ivanović, Kristina Ivanović,Ženski kamerni hor Banjalučanke, Sara Spasojević, Maša Ćoćkalo, Bjanka Babić i Dječiji hor “Mala polifonija”.
Spot, u kome učestvuju i djeca iz MaMa Vox vokalnog ateljea, će premijerno biti prikazan u okviru manifestacije.
Na manifestaciji se očekuje veliki broj učesnika i veliki broj tačaka koje su u pripremi, kao i činjenicu da je Centar “DNŠ-Zvjezdice” napravio jedan veliki korak i djeci i mladima sa Down sindromom i drugim poteškoćama omogućio da na sceni kulturnog centra pokažu svoje talente.
Namjera Centra za podršku je da pokažu mogućnosti djece sa Down sindromom, ali i da podstaknu kreativnost na sve načine, te da široj javnosti pokažemo da djeca i osobe sa Down sindromom mogu da budu pjevači, igrači, glumci.
Posebno se radi na socijalnom uključivanju, a ovo je prilika da se i šira javnost upozna sa djecom koja imaju poteškoće u razvoju i njihovim mogućnostima.
Izvor: Mojabanjaluka
Nema komentara
Prikaži komentare