Više od 170 glumačkih nada pred publikom u GP “Jazavac”

Objavljeno: 18. 6. 2021 u 20:21h

Na sceni Gradskog pozorišta “Jazavac” u petak su počele prezentacije rada i prikazivanje predstava Škole glume i govora Studija “Jazavac”, a publika će rezultate rada polaznika svih generacija moći gledati svako veče u 19 časova, do četvrtka, 24. juna.

Takođe, ove godine se obilježava i 10 godina od osnivanja Studija “Jazavac”, a ovo je jedna od programski najbogatijih sedmica ovog studija do sada.

“Pored 11 prezentacija, tokom ove godine urađene su i tri predstave od kojih će dvije biti izvedene tokom Sedmice Studija ‘Jazavac’, a treća na početku naredne sezone. Svih 13 grupa vrijedno je radilo sa predavačima. Prezadovoljni smo mladim ljudima koji su u našem studiju, ali i mentorima, našim divnim kolegama koje rade s njima i nesebično im prenose svoja znanja”, rekla je Dragana Marić, osnivač i predavač Studija “Jazavac” za “Nezavisne”.

Marićeva je dodala da njihova zajednička energija, kreativnost i mašta daju vjeru u bolje sutra, a pored toga od ove godine imaju i dvije grupe odraslih polaznika.

“Vjerujem da će i njihov rad biti izuzetno zanimljiv publici”, izjavila je Marićeva.

Senad Milanović, glumac i predavač ovog studija, kazao je za “Nezavisne” da je velika čast i zadovoljstvo biti mentor divnim, mladim ljudima te ih učiti prve korake na sceni, razvijati im maštu i njegovati njihovu zaigranost.

“Prikazaćemo osnovne vježbe radnje, situacije i odnosa, od bespredmetnih radnji (koje služe za koncentraciju i razvijanje uobrazilje), njihove izmišljene ‘reklame’, interpretacije scena iz crtanih filmova te razne improvizacije na različite teme”, objasnio je Milanović.

Škola glume u Gradskom pozorištu “Jazavac” traje tri godine i za svaku godinu postoji poseban plan i program. Milanović je pojasnio da je ta škola slična glumačkoj akademiji, naravno sa prilagođenim programom za uzrast polaznika.

“Svima treba omogućiti i ponuditi šansu da se okušaju u svijetu glume ukoliko je to njihovo htijenje i volja. I to je jedna od prednosti Škole glume u ‘Jazavcu’, jer mi ne pravimo audicije i ne biramo one posebne, nego su za nas svi posebni. Neće svi postati diplomirani glumci, odnosno glumice, ali će im ova škola zasigurno pomoći da budu bolji i kreativniji ljudi”, naglasio je Milanović.

Miljka Brđanin, glumica Narodnog pozorišta Republike Srpske, ove godine je imala priliku da kao predavač u Studiju “Jazavac” prvi put u istoriji ove škole sarađuje s grupom odraslih ljudi.

“U novembru 2020. godine smo pokrenuli Školu glume za odrasle, a po zainteresovanosti nam se potvrdilo da je to bila dobra ideja. To je odraslim ljudima neka vrsta hobija te mogućnost da imaju slobodu da se oprobaju u scenskom izrazu i da ispune neke svoje želje odranije. Takođe, ovo nam otvara mogućnost da imamo obučene statiste za reklame, serije i filmove, a da se oni kroz to osjećaju slobodno i da se zabavljaju”, rekla je Brđaninova za “Nezavisne”.

Ona je objasnila da je izvanredno vidjeti odrasle ljude koji imaju svoja zanimanja, koji su formirane ličnosti kako se oslobađaju i kako se igraju.

“Na prezentaciji ćemo imati priliku da vidimo naš javni čas. Treba napomenuti da imamo dvije grupe odraslih, a drugu grupu vodi glumica Nataša Ivančević. Publika će vidjeti kako su naši polaznici prošli kroz osnovne korake glume, na primjer sukob, radnja, igra i ‘ja u datim okolnostima’. Željela sam da glumom probudim uspavano dijete u njima”, zaključila je Brđaninova.

U svim programima učestvovaće više 170 članova ovog studija. Takođe, od 18. juna počinje upis u naredni ciklus predavanja u Studiju “Jazavac”. Upis se završava 31. avgusta, dok časovi počinju u septembru.

Izvor: Nezavisne / Autor: Neda Vukadin

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Prikaži komentare

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/kultura/vise-od-170-glumackih-nada-pred-publikom-u-gp-jazavac/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)