Objavljeno: 27. 6. 2026 u 13:14h
Povodom obilježavanja drugog rođendana Studentskog kulturnog centra Univerziteta u Banjaluci, studenti druge i treće godine Akademije umjetnosti Univerziteta u Banjaluci održaće koncert kamerne muzike „Tastiera e fisarmonica per luce“ u petak, 27. juna 2026. godine, sa početkom u 19 časova u SKC-u UNIBL.
Publici će se predstaviti Miloš Đorđić i Nikola Jerilović na harmonici, te Isidora Grozdanović i Milica Bojanić na klaviru. Riječ je o studentima iz klase profesorice Biljane Jašić Radovanović.
Na koncertu će biti izvedena djela različitih muzičkih epoha i kompozitora, inspirisana idejom Aleksandra Skrjabina o sinesteziji – jedinstvu zvuka i boja.
Kroz projekat „Tastiera e fisarmonica per luce“, publika će imati priliku da doživi jedinstven spoj muzike i vizuelnog izraza, inspirisan Skrjabinovim djelom „Prometej: Poema vatre“, u kojem je prvi put ostvarena sinteza zvuka i svjetlosti pomoću „svjetlećeg klavira“.
Koncert je otvoren za sve ljubitelje umjetničke muzike, a ulaz je slobodan.
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.