Objavljeno: 24. 6. 2026 u 14:45h
Djeca sa Kosova i Metohije, koja borave u posjeti Republici Srpskoj, danas su imala organizovanu posjetu kasarni „Kozara” u Banjaluci, gdje su obišla muzej i spomen-sobu sa imenima onih koji su položili život za nastanak Republike Srpske.




Nakon toga, upriličen je doček u zgradi Vlade, gdje su se prisutni zvaničnici obratili mališanima, ističući neraskidive bratske veze i važnost očuvanja zajedničkog identiteta srpskog naroda s obje strane Drine.


U ime Vlade Republike Srpske goste su dočekali predsjednik Vlade RS Savo Minić i predsjednik RS Siniša Karan, koji su poručili da je Republika Srpska njihova kuća i da će im institucije uvijek pružati bezuslovnu podršku u očuvanju nacionalnog bića, tradicije i kulture.

Ovaj emotivni susret dio je 14. tradicionalnog projekta „Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske”, u okviru kojeg stotine mališana ove sedmice boravi u lokalnim zajednicama širom Srpske, a djeca su do petka u Banjaluci kada se vraćaju kućama i završavaju ovu nezaboravnu posjetu punu novih prijateljstava.
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.