Premijer liga BiH za rukometaše, 18. kolo: Borac lako dobio Slaviju, kuva na vrhu

Objavljeno: 26. 3. 2018 u 20:43h

Najprijatnije iznenađenje nastavka Premijer lige za rukometaše, Slavija, ipak je lako pala u “Boriku”, a Borac m:tel je ovom pobjedom prekinuo seriju od tri poraza – 31:20.

Banjalučani su bez problema izašli na kraj sa “sokolovima”, a pobjednik je bio poznat već poslije 30 minuta igre jer su domaći vodili sa 15:5. Vidjelo se da su momci Bojana Unčanina ozbiljno shvatili rivala i željeli da se iskupe za neugodnu seriju. Na kraju su svi igrači dobili šansu, a najbolje su se istakli golmani jer su Bojan Ljubišić, Arman Beširević i Slađan Subotić imali ukupno 24 odbrane. U napadu je najraspoloženiji bio Miloš Nježić sa sedam, a Vladan Đurđević je postigao gol manje.

“Priželjkivali smo ovakvu utakmicu poslije poraza u kojima nismo imali ni sreće. Primili smo samo pet golova za poluvrijeme i vodili već deset razlike, a u drugom smo malo popustili pred kraj. Zadovoljan sam pobjedom, igrom i zato što su svi dobili minute” – rekao je Unčanin.

Trener Slavije Boris Tešanović imao je problema sa povredama igrača, ali je, bez obzira na sve, nezadovoljan igrom.

“Mislio sam da ćemo iskoristiti pritisak pod kojim su bili igrači Borca, a desilo se suprotno. “Borik” i više od 1.000 ljudi na tribinama su za nas predstavljali veliki teret sa kojim se nismo izborili” – rekao je Tešanović.

Sloga je savladala Konjuh u neizvjesnom meču sa 27:26, dok je vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak upisala Derventa, koja je bila ubjedljiva protiv otpisanog Kaknja (39:26). Naruku Dervenćanima ide i poraz Goražda od Izviđača (24:25), dok se ekipa iz Ljubuškog definitivno uključila u šampionsku trku. Za to mogu da zahvale Maglaju, koji je savladao lidera Vogošću sa 22:21. U duelu dvije Bosne uspješnija je bila ova iz Visokog (37:25), dok je slobodan bio Zrinjski.