Mirko Mikić, trener Borac m:tela: Nije mi jasno opuštanje u posljednjim minutima

Objavljeno: 7. 12. 2018 u 17:53h

Rukometaši Borac m:tela plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH iako su u revanš utakmici osmine finala doživjeli poraz u Živinicama od Konjuha rezultatom 24:25.

Banjalučani su slavili u “Boriku” sa 33:29, što im je donijelo prolazak dalje, a tokom najvećeg dijela utakmice kontrolisali su igru i rezultat i na poluvremenu imali pogodak prednosti (10:9). Kada su desetak minuta prije kraja poveli sa tri gola razlike, činilo se da će napokon slaviti u Živinicama, gdje već pet godina ne znaju za uspjeh. Međutim, uslijedilo je opuštanje u igri, nekoliko isključenja, pa se Konjuh pobjedom oprostio od Kupa.

“Jasno mi je da su se igrači malo potrošili, ali mi nije jasno toliko opuštanje u posljednjih deset minuta meča i to je nešto što je nedopustivo i što nam se ne smije dešavati. Ovu utakmicu morali smo da dobijemo, pogotovo što se protivnik već bio predao, a onda ga mi vratimo u život. Ovakav odnos mi više smeta nego slaba igra kakvu smo prije nekoliko dana prikazali protiv istog rivala” – kritikovao je svoje igrače trener Borca Mirko Mikić.

U ekipi Borac m:tela Dejan Unčanin bio je najefikasniji sa osam postignutih pogodaka, dok su se Goran Daničić i Bojan Rađenović u listu strijelaca upisali po četiri puta.

“Mislim da je ovo, u odnosu na dva prethodna meča sa Konjuhom, bila naša najbolja partija, bolja i od one u kojoj smo trijumfovali. Međutim, ne smiju nam se dešavati ovakve stvari pa da, umjesto da zabilježimo sigurnu pobjedu, mi izgubimo utakmicu. U svakom slučaju, najbolje od svega je to što smo izborili četvrtfinale” – kaže Dejan Unčanin.

Pred Banjalučanima se nalazi veoma težak period, jer će u svega šest dana odigrati tri utakmice. U ponedjeljak u “Boriku” (18 časova), gostuje Leotar, u četvrtak je Borac gost Lokomotivi u Brčkom, a već u subotu igra sa Slavijom u Istočnom Sarajevu.

Rezultati Kupa

Rezultati revanš mečeva osmine finala, rukometaši: Gračanica – Sloboda 28:24 (prvi meč 20:22), Sloga (GV) – Drina 34:23 (30:31), Konjuh – Borac m:tel 25:24 (29:33), Vogošća – Slavija 32:22 (28:27), Bosna (V) – Derventa 39:25 (34:24), Sloga (D) – Lokomotiva 22. decembar (24:24), Izviđač – Leotar. Zrinjski – Maglaj 19. januar (27:25). Rukometašice: “Mira” – Doboj 42:31 (41:35), Jedinstvo (Bč) – Hrasnica 30:31 (40:28), Hadžići – Krivaja 30:25 (28:25), Ilidža – Grude 19:47 (23:55), Katarina – Izviđač 24:37 (25:41), Dubica – Goražde (subota, 12 časova, 13.40), slobodna je ekipa Jedinstva (Tz).

Četvrtfinale Kupa BiH u obje konkurencije biće igrano 2. i 9. februara.

Izvor: Glassrpske/ Siniša Kotaraš