KUP RS: Borac siguran u Gradišci

Objavljeno: 11. 9. 2019 u 20:05h

Fudbaleri Borca su kao gosti sa 3:0 savladali Kozaru u šesnaestini finala Kupa RS i obezbijedili plasman među 16 najboljih ekipa. Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Nebojša Runić u četvrtom, Bojan Marković u 11. i Demir Jakupović u 45. minutu.

Radnik je umjesto odlaska u goste Glasincu 2011. bio domaćin u ovom susretu, a Bijeljinci nisu imali problema da sa podmlađenim sastavom stignu do sigurnog trijumfa od 4:0. Strijelci su bili Mihailo Ilić u 16, Miljan Odžaklić u 55, Vladimir Bradonjić u 56. i Seid Zukić u 80. minutu.

Zvijezda 09 je sa ubjedljivih 9:1 savladala Šekoviće u istoimenom mjestu uz tri gola Lukasa Silve Santoša Žiniora, po jednom su se u strijelce upisali Stefan Rakić, Igor Blagojević, Dejan Živković, Nemanja Parmaković i Badara Bađi, a autogol je postigao igrač domaćih David Marković. Jedini strijelac za Šekoviće, koji su poveli, bio je Ivan Ninić.

Grupa „zapad“: BSK (Banjaluka) – Rudar Prijedor 0:4, Kozara (Gradiška) – Borac (Banjaluka) 0:3, Lauš (Banjaluka) – Ljubić (Prnjavor) 1:1, penalima 3:5, Sloga (Donji Podgraci) – Tekstilac (Derventa) 0:6, Sloga (Doboj) – Alfa Modriča 0:1, Sloga (Srbac) – Borac (Šamac) 3:3, penalima 10:11, Sloboda (Mrkonjić Grad) – Borac (Kozarska Dubica) 3:8, Slaven (Dobrljin) – Željezničar Sport tim (Banjaluka), 1:1, penalima 5:3, 25. septembar: Lijevče (Nova Topola) – Krupa (Krupa na Vrbasu).

Grupa „istok“: Rudar 1925 (Ugljevik) – Drina HE (Višegrad) 2:1, Radnik (Bijeljina) – Glasinac 2011 (Sokolac) 4:0, Sutjeska (Foča) – Drina (Zvornik) 2:3, Bratstvo (Bratunac) – Slavija (Istočno Sarajevo) 5:3, Šekovići – Zvijezda 09 (Bijeljina) 1:9, Velež (Nevesinje) – Mladost (Gacko) 4:1, slobodna ekipa: Podrinje (Janja).

Izvor: Srpskainfo/ Darko Basara