Srbija bez medalje, sljedeći cilj je Rio!

Objavljeno: 20. 9. 2015 u 13:59h

Košarkaška reprezentacija Srbije ostala je bez medalje na 39. Eurobasketu pošto je u meču za treće mjesto doživjela poraz od Francuske.

Drugim porazom na Eurobasketu košarkaška reprezentacija Srbije završila je takmičenje na kontinentalnom šampionatu koji je okončala kao četvrtoplasirana.

Francuska je u meču za treće mjesto savladala Srbiju rezultatom 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24) i osvojila bronzanu medalju čime je kompletirala kolekciju odličja sa posljednja tri Eurobasketa.

Domaćin Evropskog prvenstva nije uspio da odbrani zlato iz Slovenije, ali je poslije srebrne medalje iz Litvanije i titule u Ljubljani stigao do bronzane medalje a ukupno devetog odličja sa Eurobasketa.

Pretposljednja utakmica na 39. Eurobasketu otvorena je trojkom Nikole Batuma kojom je Francuski reprezentativac donio prvo vođstvo svojoj selekciji u duelu sa Srbijom. Početak meča obilježio je mali broj poena a nešto veći broj grešaka na obe strane pa je poslije gotovo šest minuta igre Francuska vodila sa 7:5.

Srpski košarkaši zaigrali su nešto odlučnije tek nakon tehničke greške koju su arbitri pokazali Aleksandru Đorđeviću na četiri i po minuta prije kraja prve dionice. Tom odlukom sudije su nagovijestile kakav će kriterijum imati na današnjoj utakmici pa se ispostavilo da je ona tek prva u nizu usmjerenih protiv našeg nacionalnog tima.

U završnici prve četvrtine Zoran Erceg dva puta biva neprecizan sa linije penala pa umjesto izjednačenja Francuska odlazi na “+5” (16:11). Uslijedila je serija Bogdana Bogdanovića koji trojkom i poenima sa linije penala vraća Srbiju u egal koji ostaje na sanzi poslije deset minuta igre.

Serija Bogdana Bogdanovića nastavljena je na startu druge dionice sa dva polaganja kojim je prvotimac Fenerbahčea donio najveću prednost “Orlovima” u prvom poluvremenu. Na žalost, na seriju Srbije Francuzi su imali odgovor pa su vrlo brzo preko Evana Furnijea ponovo preuzeli vođstvo koje nisu ispustili do odlaska na odmor.

Taj dio igre obilježio je nešto veći broj uzetih šuteva za tri poena od strane reprezentativaca Srbije koji nisu bivali precizni, izuzev Stefana Markovića koji nas je sa dvije trojke na kratko ostavio u egalu.

Nešto slabija igra u reketu izabranika Saše Đorđevića i dobar procenat Francuza u šutu za tri omogućili su domaćinu da minut i po prije kraja poluvremena odu na “+9” što je bila maksimalna prednost tokom prvih 20 minuta igre.

Trojkom Nemanje Bjelice i jednim pogođenim slobodnim bacanjem Nikole Kalinića Srbija je stigla na podnošljivih pet razlike prije no što je sirena označila kraj prvog dijela igre.

Treća četvrtina ispostavila se prelomnom za konačan ishod meča za treće mjesto pošto su Francuzi prednost od pet poena a poluvremena uvećali do maksimalnih 16 razlike minut i 15 sekundi prije posljednjeg malog odmora.

Srbija je tokom pretposljednjeg perioda utakmice bila potpuno inferiorna, bez ideje kako da zaustavi protivnika i pametnog rešenja u napadu pa je sa svega 12 postignutih poena za deset minuta postavila sebi nemoguću misiju.

Francuski selektor Vensan Kole povukao je na startu posljednje četvrtine Tonija Parkera sa parketa pa su “Orlovi” serijom 7:2 tokom prva tri minuta uspjeli da smanje razliku na jednocifren broj poena ali snage za senzacionalni preokret nije bilo.

Četiri i po minuta prije kraja Evan Furnije pogađa trojku i vraća Francuze na “+12” čime je stavio tačku na trijumf koji je “Trikolorima” omogućio da stignu do devete medalje na Evropskim prvenstvima.

Izvor: Sportske.net

/aktuelno/svijet/srbija-bez-medalje-sljedeci-cilj-je-rio/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; [email protected])